Telewizja bielsko.tv

  • 8 lutego 2024
  • wyświetleń: 2050

[FOTO] W centrum handlowym stanęło szpitalne łóżko. Do nauki pierwszej pomocy

W znajdującym się w centrum handlowym Gemini punkcie Science Point Lab stanęło szpitalne łóżko. Młodzież może się na nim uczyć udzielania pierwszej pomocy.

Łóżko szpitalne stanęło w Science Point Lab na terenie Gemini Park · fot. materiał prasowy


Pisaliśmy: Pokoje zagadek, laboratorium i interaktywne wystawy. Science Point Lab otwarty

To inicjatywa spółki Famed Żywiec, która postanowiła udostępnić je Uniwersytetowi Bielsko-Bialskiemu. Łóżko znalazło się na terenie prowadzonego przez uczelnię Science Point Lab.

Wokół tej scenografii zbudowany został pokój zabaw, którego scenariusz obejmuje m.in. udzielanie pierwszej pomocy. Laboratorium powstało pod merytorycznym nadzorem Michała Szlagora, zawodowego ratownika medycznego. Jednorazowo może w nim przebywać 10 uczestników, w wieku powyżej 12 lat.

- Została zaaranżowana scena wypadku samochodowego. Uczestnicy muszą wykorzystać umiejętności współpracy i logicznego myślenia, aby pomóc poszkodowanemu. Dowiedzą się, jak bezpiecznie udzielić pomocy i poprawnie zawiadomić o zdarzeniu odpowiednie służby. Zapraszamy do odwiedzin naszego Minicentrum Nauki, wizyta tu z pewnością będzie pożyteczna - mówi Małgorzata Zarębska, Koordynator Zespołu ds. Projektów Promocyjnych Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego.

Zapisy chętnych do udziału w wydarzeniach możliwe są przez stronę UBB Science Point Rejestracja. Cała strefa Science Point Lab obejmuje cztery mini laboratoria dla dzieci i dorosłych - poza poświęconemu medycynie ratunkowej, są to Laboratoria Światła, Przyszłości i Młodego Naukowca. Podczas akcji odbywać się będą również kilkudniowe eventy naukowe z udziałem wiodących polskich centrów naukowych m.in. warszawskiego Centrum Nauki Kopernik, a także prezentacje nowych technologii i innowacyjnych rozwiązań w przemyśle.

kr / bielsko.info

źródło: Materiały prasowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Gemini Park" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Gemini Park

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Gemini Park" podaj

Facebook