Telewizja bielsko.tv

  • 31 stycznia 2024
  • 3 lutego 2024
  • wyświetleń: 2533

Pokoje zagadek, laboratorium i interaktywne wystawy. Science Point Lab otwarty

Gemini Park wraz z Uniwersytetem Bielsko-Bialskim po raz kolejny otworzyło Science Point Lab. To miejsce do edukacji poprzez zabawę z pokojami zagadek, laboratorium czy interaktywnymi wystawami.

Science Point Lab otwarty w Gemini Park · fot. materiał prasowy


Realizacja tegorocznej edycji - wydarzenie odbywa się po raz trzeci - kposztowała ponad 360 tysięcy złotych, z czego 305 tys. to grant z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Do dyspozycji odwiedzających są trzy pokoje zagadek, w których można na przykład usunąć awarię statku komicznego przy pomocy sztucznej inteligencji, zostać świadkiem wypadku samochodowego i sprawdzić swoją wiedzę z zakresu pierwszej pomocy oraz spróbować rozwikłać zagadki z zakresu optyki w opuszczonym laboratorium. Celem organizatorów było zachęcenie nie tylko najmłodszych, ale również młodzieży do zgłębiania tajemniczego świata nauki.

Powstało też prawdziwe laboratoirum, w którym dzieci mogą badać pH przy pomocy papierków lakmusowych, korzystać z mikroskopów i innego sprzętu do eksperymentowania. Zwiedzać można także wystawy: "Nie wahaj się - baw się!" składającą się z 12 interaktywnych stanowisk wyjaśniających podstawowe prawa fizyki, „PrzeBudowa” z Centrum Nowoczesności czy „Młyn Wiedzy” rozwijającą kreatywność oraz umiejętności manualne.

Wszystkie atrakcje dostępne są bezpłatnie i bez limitu, jedynie pokoje zagadek wymagają wcześniejszej rezerwacji.

- Science Point LAB to unikalne przedsięwzięcie, które już od trzech lat z powodzeniem promuje naukę poprzez zabawę. Jego lokalizacja jest nieprzypadkowa - dzięki współpracy z Gemini Park Bielsko-Biała nasze centrum nauki jest otwarte i dostępne dla każdego, a z każdą kolejną edycją odwiedza je coraz więcej osób w różnym wieku. To niezwykłe, że w Bielsku-Białej jeden projekt połączył uniwersytet, centrum handlowe i Urząd Miasta na rzecz lokalnej społeczności - podkreśla Małgorzata Zarębska, Koordynatorka Projektu z Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego.

kr / bielsko.info

źródło: Materiały prasowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Gemini Park" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Gemini Park

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Gemini Park" podaj

Facebook