bielsko.tv - bielska telewizja internetowa Logo bielsko.tv

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wideo

  • 30 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 4426

Spacer szlakiem pszczyńskich willi

Spacerując po Pszczynie wszyscy zachwycamy się okazałymi budynkami. Nie wszyscy wiedzą, że w XIX wieku, na zachód od dworca kolejowego, powstała dzielnica willowa. Główna ulicą nowo powstałej dzielnicy była Aleja Kościuszki. Przylegał do niej Plac Książęcy - dzisiejszy Plac Zwycięstwa i Wolności. Wille wzniesiono też przy ul. Bogedaina (dawna ulica Neue Schulstrasse). Zapraszamy na historyczny spacer, który przybliży ciekawostki związane z najokazalszymi budynkami w Pszczynie. Dowiecie się m.in. gdzie mieścił się kiedyś internat Gimnazjum im. Chrobrego i restauracja, a przede wszystkim, kim byli ich właściciele i mieszkańcy.
Czytaj więcej ...

ar / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ciekawe miejsca regionu - sezon 2020

Przez całe lato 2020 proponowaliśmy Wam bezpieczne miejsca w naszym regionie warte odwiedzenia. Były to opcje bardzo różne - odwiedziliśmy interesujące knajpy, muzea i kąpieliska, a nawet hodowlę alpak. Liznęliśmy też trochę historii i sztuki podczas spacerów miejskich. Część z tych miejsc poleca się do odwiedzin przez cały rok! Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ciekawe miejsca regionu - sezon 2020" podaj

Facebook