• 28 stycznia 2015
  • 3 lutego 2015
  • wyświetleń: 7856

TV: każdy z nas jest Dakarowcem

Sport. Niezwykła siła woli. Pasja. Pierwszy w historii polski kierowca, który stanął na najwyższym stopniu podium Rajdu Dakar odwiedzi Bielsko-Białą! - Dakar to życie w pigułce - mówi Rafał Sonik, który spotkał się z fanami w Gemini Park Bielsko-Biała.

- To kibice dają mi siłę, gdy pojawiają się trudności na trasie. To dla nich wygrywam
i lubię być blisko nich
- mówi mistrz Rafał Sonik. Podczas spotkania w Gemini Park Bielsko-Biała każdy mógł zrobić sobie zdjęcie z Super-Sonikiem i jego quadem.

Droga na podium była długa i wymagała dużo samozaparcia. Siedem lat Rafał Sonik próbował wspiąć się na dakarowy szczyt i w końcu mu się udało. Polski quadowiec osiągnął upragniony sukces zdobywając pierwsze miejsce w najbardziej prestiżowym rajdzie w świecie motor sportu.

W swojej karierze Rafał Sonik stał na dakarowym podium już trzy razy. W 2009 i 2013 zajął 3. miejsce, a przed rokiem wspiął się na drugi stopień podium. Na koncie ma również trzy Puchary Świata FIM w cross-country oraz sześć tytułów mistrza Polski.