Telewizja bielsko.tv

  • 20 czerwca 2023
  • 14 lipca 2023
  • wyświetleń: 19698

[WIDEO, FOTO] Wielka Wyprawa Maluchów dotarła do Monte Carlo!

Wielka Wyprawa Maluchów 2023, charytatywne wydarzenie, które zdobyło serca miłośników motoryzacji, wystartowała we wtorek, 4 lipca spod Gemini Park Bielsko-Biała, a w sobotę 8 lipca dotarła do celu - Monte Carlo! Inicjatywa, realizowana z rozmachem, ma na celu zebranie funduszy na dzieci, ofiar wypadków drogowych. Uczestnikami wydarzenia były ikony polskiej motoryzacji, którzy zasiedli za kierownicą Maluchów! Zobaczcie wideorelację i zdjęcia ze startu z Bielska-Białej! Wkrótce relacja z finiszu!Rajd gigantów motoryzacjiCelem tej wyprawy było promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zebranie środków na pomoc dzieciom. Wśród uczestników tej niezwykłej podróży znalazły się takie sławy motoryzacji jak Sobiesław Zasada, Longin Bielak, Janusz Szerla, Kajetan Kajetanowicz, Bartosz Ostałowski oraz Rafał Sonik - zwycięzca Rajdu Dakar i 9-krotny zdobywca Pucharu Świata, właściciel centrów handlowych Gemini Park.

Loading...


W wyprawie przez Polskę, Czechy, austriackie szczyty, Włochy do Monako udział wziął również jeden z najpopularniejszych polskich twórców internetowych Remigiusz „Rezi” Wierzgoń, a także jego przyjaciele: Szymon „Szumi” Szumniak i Robert „Hi_5” Buczyński. Łącznie z Bielska-Białej wystartowało ponad 100 osób w 35 Fiatach 126p. Co ważne, popularne „Maluchy”, które powstawały w naszym mieście przez wiele lat, świętują w tym roku swoje 50. urodziny!

Start Wielkiej Wyprawy Maluchów do Monte Carlo - 4.07.2023 · fot. sid / bielsko.info


Cel: pomoc dzieciom, ofiarom wypadków drogowychNajważniejszym celem Wielkiej Wyprawy Maluchów jest zwrócenie uwagi na problem bezpieczeństwa na drogach, ale przede wszystkim zebranie funduszy na pomoc dzieciom, ofiarom wypadków drogowych. Zbiórkę pieniędzy, którą wesprzeć może każdy, znajduje się tutaj: https://zrzutka.pl/wielkawyprawamaluchow.

Loading...


Wsparcia udzielają także uczestnicy wyprawy, którzy przekazują na licytacje cenne i unikalne atrakcje oraz przedmioty. Wszystkie zebrane środki w 100% zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom pokrzywdzonym w wypadkach samochodowych.

Zrzutka została utworzona przez Fundację STARS4STARS, której założycielem jest Rafał Sonik, znany nie tylko z osiągnięć sportowych, ale i działalności charytatywnej. Celem Fundacji jest pomoc dzieciom i młodzieży w trudnej sytuacji życiowej czy materialnej oraz promowanie projektów społecznych w obszarze sportu i motoryzacji.

Spotkanie ze znanymi kierowcami rajdowymiFanów motoryzacji czekała wyjątkowa okazja do spotkania z ich idolami na żywo. Uczestnicy wydarzenia mieli również okazję do zobaczenia z bliska tych kultowych pojazdów, jakimi są Maluchy. O 11:30 zaplanowano niesamowitą, widowiskową atrakcję specjalną. Na ul. Bora Komorowskiego wylądował maluch, który wcześniej został podczepiony pod największym śmigłowcem bielskiej firmy Helipoland.

Maluchy w Krakowie. Wystawa na Rynku12 lipca na Rynku Głównym w Krakowie odbył się finał Wielkiej Wyprawy Maluchów. Po pokonaniu ponad 4 tys. kilometrów i - co najważniejsze - zebraniu potrzebnego miliona złotych, 35 załóg we Fiatach 125p zameldowało się w centrum Grodu Kraka. Wśród finiszujących znaleźli się m.in. Sobiesław Zasada, Kajetan Kajetanowicz czy Rafał Sonik.

- Mały fiat to są lata mojego pokolenia. Pokolenia, które w latach 70. zaczynało prowadzić. Jak sobie policzyłem szybko, to miałem w życiu chyba ze cztery maluchy. Wszystkie jechały bezawaryjnie i świetnie - mówił do przyjezdnych prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. - Przed chwilą pan Sobiesław Zasada przypomniał mi, że jak maluch pojawiał się na polskim rynku były też głosy mówiące: a to słaby samochód, mały, niewygodny, taki co to nie daje rady i wtedy właśnie ekipa Zasada i Bielak wsiadła do niego i postanowiła udowodnić, że jest inaczej, po czym pojechała do Monte Carlo. To przechyliło szalę - całe pokolenie jeździło maluchem nie tylko po Polsce, ale też Europie - dodawał.

Na miejscu został też odczytany list Jarosława Klimaszewskiego. - Pomysłodawcom Wielkiej Wyprawy Maluchów należą się ogromne gratulacje i słowa najwyższego szacunku, że ten niepowtarzalny i wyjątkowy projekt udało się zrealizować. Cieszę się, że wyprawa miała swój początek w Bielsku-Białej, czyli w miejscu narodzin polskiego fiata 126. Dla naszego miasta popularny maluch to nie tylko samochód, który przed laty zmotoryzował całą Polskę, dla nas to prawdziwy symbol i legenda. Wielka Wyprawa Maluchów znakomicie wpisała się w obchody 50. rocznicy uruchomienia produkcji tego popularnego niegdyś auta. Warto podkreślić, że wasza wyprawa to nie była tylko dobra zabawa i ekscytująca przygoda, ale ważny był jej charakter charytatywny - zaznaczał prezydent Bielska-Białej.

Wielka Wyprawa Maluchów dotarła do Krakowa

ar, mp, kr / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała, Materiały prasowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Gemini Park" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Gemini Park

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Gemini Park" podaj

Facebook