Telewizja bielsko.tv

  • 10 czerwca 2023
  • 12 czerwca 2023
  • wyświetleń: 3947

Polsko-ukraińska klubokawiarnia zawiesza działalność

Klubokawiarnia "Dobrego dnia" prowadzona przez Ukrainki, która od lutego działała w Bielsku-Białej, w czerwcu będzie zamknięta.

Polsko-ukraińska klubokawiarnia "Dobrego dnia" - 11.02.2023
Polsko-ukraińska klubokawiarnia "Dobrego dnia" - 11.02.2023 · fot. Klubokawiarnia Dobrego Dnia / Facebook


"Szukamy nowych rozwiązań i niewykluczone, że w lipcu wrócimy ponownie w zmienionej formule. Trzymajcie kciuki!" - informują właściciele lokalu na Facebooku.

Jak poinformowała nas Grażyna Staniszewska z Towarzystwa Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia, kawiarnię chcą przejąć na własny rachunek Ukrainki z Berdiańska, które tam pracowały. W tej chwili załatwiają formalności związane z uruchomieniem własnej działalności gospodarczej i przypatrują się podobnym przedsięwzięciom w Krakowie. Lokalizacja raczej nie będzie zmieniona.

Loading...


Przypomnijmy: klubokawiarnię "Dobrego dnia" otwarto 11 lutego przy ul. Mickiewicza 29 w Bielsku-Białej. Oferowała domowe ukraińskie ciasta, torty, kawę, na miejscu można było poczytać polskie i ukraińskie książki oraz zagrać w gry planszowe. Lokal działał na zasadach komercyjnych, ale jednocześnie organizował wiele inicjatyw społecznych. Odbywały się w nim różnego rodzaju warsztaty, spotkania z autorami książek i artystami. To inicjatywa Towarzystwa Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia, mająca na celu aktywizację zawodową osób z Ukrainy i ich integrację z lokalną społecznością. W klubokawiarni zatrudnienie znalazły uchodźczynie z Ukrainy, a koordynatorem jest Polak.

ar / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

Facebook