bielsko.tv - bielska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja bielsko.tv

  • 8 marca 2022
  • 9 marca 2022
  • wyświetleń: 3427

[WYWIAD] Grażyna Staniszewska o uchodźcach i pomocy dla Ukrainy

Już ponad 300 osób uciekło przed wojną do Bielska-Białej i okolic. Liczba uchodźców może być większa, gdyż część osób nie zgłosiła jeszcze informacji, że przyjęła pod swój dach uchodźców. W minioną sobotę rozmawialiśmy z Grażyną Staniszewską, przewodniczącą zarządu Towarzystwa Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia - organizacji, która od wielu lat pomaga m.in. Ukraińcom i Białorusinom.Już dzień po wybuchu konfliktu zbrojnego w Ukrainie Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia rozpoczęło działania pomocowe - zarówno dla uchodźców, jak i obywateli Ukrainy, którzy postanowili pozostać w swojej ojczyźnie.

Organizacja, którą zarządza Grażyna Staniszewska, koordynuje siatkę kierowców przywożących uchodźców z granicy. Ponadto wolontariusze Towarzystwa Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia na bazie zgłoszeń mieszkańców Bielska-Białej i okolic stworzyli listę miejsc noclegowych dla Ukraińców.

Prowadzona jest także zbiórka rzeczy, które trafią na Ukrainę. Najbardziej potrzebne są teraz leki (przeciwbólowe, przeciwzapalne), środki opatrunkowe oraz apteczki taktyczne. Te ostatnie trafią do broniących swojej ojczyzny obywateli Ukrainy.

ab / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

Facebook