Telewizja bielsko.tv

  • 7 marca 2022
  • 8 marca 2022
  • wyświetleń: 4196

[FOTO, WIDEO] "GraMY doBBro dla Ukrainy!" Wyjątkowy koncert w BCK

W minioną niedzielę, 6 marca o godzinie 17.00 w BCK odbył się wyjątkowy koncert "GraMY doBBro" dla Ukrainy. W muzycznym wydarzeniu wzięło udział 130 artystów. #graMYdoBBro to wspólna inicjatywa Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej oraz lokalnych artystów. Akcja została zapoczątkowana przez jedną ze znanych piosenkarek, która po tragicznej śmierci Prezydenta Gdańska - Pawła Adamowicza - zachęciła środowiska artystyczne do integracji. Bezprecedensowe działania Rosji na Ukrainie dały kolejny bodziec, by zjednoczyć środowiska artystyczne

"GraMY doBBro dla Ukrainy!" Wyjątkowy koncert w BCK - 6.03.2022 · fot. Marek Ogrodzki


Autorem fotoreportażu jest Marek Ogrodzki. Zgodnie z życzeniem fotografa, zdjęcia można dowolnie wykorzystywać do celów niekomercyjnych z uwzględnieniem autora materiału. W innych przypadkach (wykorzystanie komercyjne) uprasza się o wcześniejszy kontakt.


W BCK równolegle do koncertu "GraMY doBBro dla Ukrainy" została zorganizowana zbiórka wyprawek szkolnych, pantofli, kapci dziecięcych i damskich oraz piżam dziecięcych i damskich. Była też okazja zakupić charytatywną koszulkę, z których cały dochód popłynie na pomoc Ukrainie, a także wesprzeć finansowo Ośrodek Integracji Obcokrajowców w Bielsku-Białej, który pomaga uchodźcom.

Jak przed północą przekazała nam Małgorzata Chełchowska-Rak, Dyrektor Bielskiego Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej, udało się zebrać 21229,96 złotych (w tym 2000zł za sprzedaż obrazu). Koncert odbywał się pod honorowym patronatem inicjatora - Jarosława Klimaszewskiego - Prezydenta Bielska-Białej.

Niemalże za każdym po zakończonym występie płynęły słowa wparcia dla Ukraińców i Ukrainy. Zdecydowanie największe poruszenie i owację na stojąco wywołał występ tenora Nazara Tatsyshyna. Ten artysta pochodzący ze Lwowa jest m.in. laureatem programu The Voice of Ukraine.Podczas koncertu zagrali: Akurat, Apostolis Anthimos Trio, Bielski Chór Kameralny, Czyżykiewicz Mirosław, Dzień Dobry, Eclipse Band, Factory of blues, Guzik Anna, Ghostman/Szewczuga/Maciejowski, Klamka, Lorek Tomasz, Maceradi Alexandr, Matusik Piotr, Mikler Paweł, Myrczek Adam, Myrczek Sabina, Myrczek Wojciech, N.O.T, Pietrzko Katarzyna, Pociąg Rock'n'Roll, Riffertone, Stoszek Hanna, Sylwestrzak Tomasz, Tatsyshyn Nazar, Tricolor, The TreeX, Walimy w Kocioł,Węgrzyn-Lichosyt Wiktoria, Zrada Tetiana. Wydarzenie poprowadził Piotr Skucha.

Czas występu
Czas występu poszczególnych, wybranych artystów dostępny w opisie filmu na YouTube

sid / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

Facebook