bielsko.tv - bielska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja bielsko.tv

  • 3 marca 2022
  • wyświetleń: 1344

TIR z darami od bielszczan ruszył na Ukrainę

3 marca tir z pomocą od mieszkańców Bielska-Białej wyruszył na Ukrainę. Dary zostały posegregowane i spakowane na 25 palet, a następnie załadowane na tira i przewiezione do Katowic. Stamtąd pojechały na Ukrainę i zgodnie z potrzebami zostaną przekazane potrzebującym.

Loading...


- Bielsko-Biała, tak jak cały kraj, otworzyło swoje serca. Wymiernym efektem naszego zaangażowania są te 22 tony różnych produktów, które właśnie są pakowane i pojadą do potrzebujących. Mamy listę potrzeb zgłoszonych przez rząd ukraiński i dalej prowadzimy akcję; najprawdopodobniej zaowocuje ona jutro kolejnym transportem - mówił prezydenta Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

- To wspaniałe i budujące, gdy wszyscy mieszkańcy i przedsiębiorcy włączają się tak ochoczo w taką akcję, nie poprzestając tylko na współczuciu, ale konkretnie pomagając. Jestem dumny z mieszkańców naszego miasta. Dziękuję za każdy odruch serca i proszę o jeszcze, bo walczącym na Ukrainie pomoc jest potrzebna szybko - dodał prezydent.

TIR z darami dla od bielszczan ruszył na Ukrainę - 03.03.2022 · fot. Jacek Kachel / Wydział Prasowy UM BB


Zebrane dary zostały dokładnie skatalogowane i opisane zgodnie z wytycznymi i zgłoszonymi potrzebami. 18 palet zostało wypełnionych różnego rodzaju ubraniami, kurtkami, obuwiem, kocami czy śpiworami. 3 palety zajęły środki higieniczne: szampony, chusteczki itp. Na 3 palety zapakowano żywność, a jedną - powerbanki, baterie, środki opatrunkowe, lekarstwa.

Dary ze zbiórek od mieszkańców Bielska-Białej, za pośrednictwem Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, w ramach skoordynowanej akcji dotrą do potrzebujących na Ukrainie.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

Facebook