bielsko.tv - bielska telewizja internetowa

Telewizja bielsko.tv

  • 26 lutego 2024
  • wyświetleń: 160

SC Projekt - spawanie, druk 3D, prototypowanie.

Materiał partnera:

Zatrudniając profesjonalistów z zakresu projektowania, spawania czy realizacji druku 3D warto zwracać uwagę nie tylko na wykorzystywane technologie, ale też etykę pracy oraz doświadczenie. SC Projekt z Międzyrzecza Górnego położonego w sercu Podbeskidzia jest firmą, której priorytetem jest ciągły rozwój technologiczny.

scprojekt


Zatrudniając profesjonalistów z zakresu projektowania, spawania czy realizacji druku 3D warto zwracać uwagę nie tylko na wykorzystywane technologie, ale też etykę pracy oraz doświadczenie. SC Projekt z Międzyrzecza Górnego położonego w sercu Podbeskidzia jest firmą, której priorytetem jest ciągły rozwój - tak technologiczny, jak i w obszarze know-how. Dla zatrudnionego w przedsiębiorstwie zespołu praca to również pasja. Stąd projekty realizowane w ramach spawania MIG/MAG, TIG, prototypowania z IronCad 3D oraz druku 3D w FDM są zawsze dopięte na ostatni guzik.

Usługi spawania - pełen pakietSC Projekt oferuje kompleksowy i wszechstronny forma usług. Spawanie obejmuje m.in. tworzenie konstrukcji - w tym specjalistycznych (np. do przemysłu spożywczego, farmaceutycznego czy spożywczego) oraz małogabarytowych. Najczęściej wykorzystywanymi metodami pozostają:
metoda MIG - przy spawaniu stali konstrukcyjnej, nierdzewnej, miedzi i aluminium, także przy spawaniu detali;
metoda MAG - stosowana do tworzenia większych konstrukcji z grubszych elementów;
metoda TIG - używana do łączenia elementów ze stali (nierdzewnej, tytanowej, węglowej), aluminium, miedzi, zapewniająca trwałe, odporne na korozję i precyzyjne łączenie;

Spawając opieramy się na projektach stworzonych w CAD - dostosowując się do oczekiwań klientów, jak również do specyfiki konkretnego zadania.

Druk, prototyp, użytkowe projektyDruk 3D to kolejny obszar działania, w którym specjalizuje się firma SC Projekt. Technologia, która jest wykorzystywana podczas tego procesu to FDM. Metoda ta polega na nanoszeniu warstwowym specjalnego termoplastycznego materiału. Dzięki drukowi 3D można tworzyć rozmaite wizualizacje - czy to prototypów, czy też gotowych elementów przeznaczonych do natychmiastowego użytku.

Jedną z zyskujących na popularności usług jest prototypowanie. Czym jest?

W uproszczonej definicji można je rozumieć jako stopniowe realizowanie wizji pomysłodawcy. Przy pomocy dedykowanego do tego celu programu IronCad 3D oraz drukarki 3D tworzony jest model 3D, na bazie którego powstaje końcowy produkt. Może to być np. element maszyny przemysłowej czy ergonomiczne stanowisko pracy.

Najlepsze technologie, zawsze aktualna wiedzaSC Projekt korzysta jedynie z dobrej jakości sprzętów mających więcej niż jedno zastosowanie. Na zaplecze technologiczne składają się takie produkty, jak: spawarki Lincoln Electric, spawarki Frionius, drukarka CreatBot F430 z dwoma głowicami oraz technologią FDM. Oprócz bazowania na najlepszych sprzętach firma posiłkuje się także wiedzą oraz rosnącym doświadczeniem. Warto zawierzyć temu zespołowi ekspertów i pasjonatów.

Facebook