Telewizja bielsko.tv

  • 18 sierpnia 2023
  • 29 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 14147

[WIDEO, FOTO] Beskid Bike Fest - rowerowe targi, zawody i pokazy w Bielsku-Białej!

W weekend 26 i 27 sierpnia na Błoniach (Enduro Trails) w Bielsku-Białej odbywał się pierwszy w historii Beskid Bike Fest. Trzy organizacje - Joy Ride, Enduro Trails i Happy Bike Beskidy połączyły siły, by przygotować dla uczestników wielkie targi, solidne zawody i efektowne pokazy rowerowe.Beskid Bike Fest to zupełnie nowa inicjatywa, która kilka lat temu narodziła się w głowach bielskich rowerzystów. Jak powszechnie wiadomo, lokalna scena rowerowa ciągle rośnie w siłę, a samo Bielsko jest obecnie uważane za kolebkę polskiego enduro. To idealne miejsce na organizację większego wydarzenia łączącego w sobie atrakcję dla amatorów i profesjonalistów, dorosłych i dzieci, zapalonych rowerzystów i fanów dwóch kółek, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z górską ekstremą. W ostatnich latach podobne imprezy były organizowane w Szczyrku.

Testy sprzętu w stolicy polskiego enduro!Sercem całej imprezy było miasteczko targowe, w którym stanęło prawie 30 namiotów z rowerami testowymi, techniczną odzieżą, kaskami, ochraniaczami i specjalistycznym sprzętem. Przez cały weekend uczestnicy imprezy mogli spotykać się z dystrybutorami oraz przedstawicielami poszczególnych marek i co najważniejsze, testować sprzęt w realnych warunkach. Poza rowerami testowymi, w poszczególnych namiotach będą się również odbywać darmowe konkursy, szkolenia i atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Joy Ride to organizacja stworzona przez rowerzystów dla rowerzystów, z olbrzymim doświadczeniem w branży eventowej. Ekipa Joy’a od lat organizuje największy w Polsce festiwal rowerowy, więc jest spora szansa na to, że nowa inicjatywa, która w tym roku narodzi się w Bielsku, będzie się w kolejnych latach bardzo mocno rozwijać.

Wejście na teren targów i korzystanie z rowerów testowych było darmowe.

W niedzielę 27 sierpnia na terenach rekreacyjnych “Błonia” w Bielsku-Białej odbyły się zawody rowerowe "Riders Lodge Pumptrack Race" dla dzieci i młodzieży. Była to świetna okazja na sprawdzenie swoich możliwości oraz zmierzenia się na torze pumptrackowym z rówieśnikami, pokonując przy tym własne słabości.

Warto też odnotować, że na imprezie nie zabrało akcentów artystycznych - gwiazdą był Grubson, który zagrał w sobotę, a o oprawę muzyczną zadbali dj'e.

Koncert Grubsona na Błoniach - 26.08.2023 · fot. Lucek Cykarski / Bielskie Centrum Kultury


Niedziela pełna atrakcji. Wystąpił finalista Mam TalentDrugi dzień imprezy upłynął pod znakiem wspomnianych zawodów dla najmłodszych Riders Lodge Pumptrack Race - Eco Sport. Odbyły się również pokazy stunt MTB - to tricki rowerowe na równej nawierzchni. Wystąpi na nich Kamil Kobędzowski, finalista popularnego programu TVN Mam Talent.

ar, kr, mp, fabi / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ścieżki rowerowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

Facebook