Telewizja bielsko.tv

  • 25 stycznia 2022
  • 30 stycznia 2022
  • wyświetleń: 14377

[WIDEO] Na planie filmowym "Uwierz w Mikołaja"

Od 19 do 24 stycznia w Bielsku-Białej trwały zdjęcia do filmu "Uwierz w Mikołaja" na podstawie powieści znanej polskiej pisarki Magdaleny Witkiewicz. Mieliśmy okazję gościć na planie tej produkcji i porozmawiać zarówno z autorką książki, jak i ze scenarzystką i producentką filmu - Iloną Łepkowską."Uwierz w Mikołaja" to ciepła i wzruszająca opowieść, której akcja rozgrywa się w Święta Bożego Narodzenia. W książce została umiejscowiona na Kaszubach, jednak producenci filmu postanowili przenieść fabułę w góry. Na zdjęcia wybrali Bielsko-Białą m.in. ze względu na walory krajobrazowe miasta oraz wyższe prawdopodobieństwo, że w czasie kręcenia będzie można liczyć na śnieg. Oczekiwania twórców spełniły się, bowiem aura nie zawiodła i już od zeszłego tygodnia produkcji jak na życzenie towarzyszy biały puch.

Plan zdjęciowy filmu "Uwierz w Mikołaja" na bielskim Rynku - 24.01.2022 · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UM BB


W ostatni dzień zdjęciowy ekipę zastaliśmy na rynku, gdzie przygotowano specjalną scenografię jarmarku świątecznego. Mogliśmy też porozmawiać z samą Magdaleną Witkiewicz, pisarką i autorką „Uwierz w Mikołaja”. Swój czas poświęciła nam też Ilona Łepkowska, znana polska scenarzystka i producentka, mająca na swoim koncie takie produkcje jak Kogel mogel, Och, Karol czy Nigdy w życiu.

Ariel Brończyk, Elżbieta Goraus / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook