Telewizja bielsko.tv

  • 17 września 2021
  • 19 września 2021
  • wyświetleń: 5224

[WIDEO] Rowerzyści mogą korzystać z nowej ścieżki na ul. Cieszyńskiej

W ramach inwestycji polegającej na przebudowie ulicy Cieszyńskiej powstała również nowa ścieżka rowerowa. Jednak drogi dla rowerów nie wybudowano na całej długości nowej Cieszyńskiej. Dlaczego? Wyjaśnia to Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej.- Ścieżka rowerowa wzdłuż zmodernizowanej ulicy Cieszyńskiej jest komfortowa i bezpieczna. Są jednak odcinki, których szerokość pasa drogowego nie pozwoliła na poprowadzenie odcinków dedykowanych wyłącznie rowerzystom, stąd pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg wytyczyli dodatkowe ciągi pozwalające bezpiecznie i szybko pokonać na rowerze trasę od granicy miasta w Wapienicy do węzła Hulanka - informuje Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej.

Ścieżka rowerowa na ul. Cieszyńskiej
Rowerzyści mogą korzystać z nowej ścieżki na ul. Cieszyńskiej · fot. MZD Bielsko-Biała


- Cała trasa składa się z kilku elementów - zasadniczej ścieżki rowerowej, ciągów pieszo-jezdnych oraz istniejących szlaków rowerowych żółtego, niebieskiego i zielonego. Na nawierzchni nowo wytyczonych odcinków pojawiły się piktogramy P-27 wytyczające cyklistom kierunek jazdy. Trasa rozpoczyna się w Wapienicy, tuż przy granicy miasta, na wysokości stacji paliw ORLEN. Wiedzie dedykowaną ścieżką rowerową mijając rondo ze zjazdem na ul. Międzyrzecką, dalej do ronda ze zjazdem na ul. Jaworzańską, dojeżdżając wzdłuż rzeki Wapienica do kładki przy ulicy wykorzystując istniejący ciąg pieszo-jezdny. Następnie zielonym szlakiem rowerowym, pokonujemy rzekę i docieramy ul. Wapienicką do ronda Cieszyńska-Wapienicka. Tutaj ponownie wjeżdżamy na ścieżkę rowerową wzdłuż zmodernizowanej ul. Cieszyńskiej. Mijając lotnisko ścieżka dalej biegnie równolegle do ul. Cieszyńskiej aż do połączenia z ul. Smolną - dodaje MZD.

Rowerzyści mogą korzystać z nowej ścieżki na ul. Cieszyńskiej
Rowerzyści mogą korzystać z nowej ścieżki na ul. Cieszyńskiej · fot. MZD Bielsko-Biała


- Dalszą kontynuacją trasy rowerowej jest żółty szlak rowerowy, który oznakowany jest dodatkowo na jezdni piktogramami P-27. W ten sposób dojeżdżamy do ul. Lotniczej skąd wjeżdżając na istniejącą ścieżkę rowerową kierujemy się do skrzyżowania z ul. Szarotki. Dalej trasa biegnie wzdłuż oznakowanej piktogramami P-27 ul. Lotniczej oraz Elizy Orzeszkowej aż do ronda Hulanka. Ostatnia część opisanej trasy wykorzystuje fragment istniejącego i uczęszczanego niebieskiego szlaku rowerowego - podsumowuje jednostka.

mp / bielsko.info

źródło: MZD Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ścieżki rowerowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

Facebook