Telewizja bielsko.tv

  • 3 sierpnia 2019
  • 5 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 13189

[FOTO] Rowerowa feta w Szczyrku. Otwarcie nowych tras Enduro Trails!

W sobotę, 3 sierpnia o godzinie 10:00 uroczyście otwarto pierwsze dwie górskie ścieżki rowerowe w Szczyrku. "Otik" i "Hip HopA Flow" zostały włączone w rozwijający się kompleks ścieżek Enduro Trails. Jest szansa, że jeszcze w tym roku trasy znajdujące się w masywach Szyndzielni i Koziej Góry zostaną połączone ze Szczyrkiem.

Otwarcie ścieżek rowerowych Enduro Trails w Szczyrku - 3.08.2019 · fot. sid / bielsko.info


Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał Jakub Jonkisz wraz ze swoim synkiem, który wspólnie z nim zjeżdża na rowerze. Twórca ścieżek rowerowych Enduro Trails nie krył radości z rozwijającego się projektu, który ściąga w okoliczne góry tysiące turystów z Polski, a także innych krajów europy. Mamy się czym chwalić. - Jeśli będziemy połączeni z Bielskiem-Białą tutaj (w Szczyrku - przyp. red.) będzie w ciągu 2-3 lat około 40 kilometrów tras. Razem (z Bielskiem-Białą - przyp. red.) będzie około to około 100km tras. To ewenement w tej części Europy. Już przyjeżdżają do nas turyści choćby z Czech, Słowacji, Niemiec. Głosy, które słyszy się wśród miłośników górskiego szaleństwa są pozytywne. - Najbliżej Austria ma ośrodki takie same lub większe. Jesteśmy na światowym poziomie - dodaje Jakub Jonkisz.

Dla każdego coś dobrego

Otwarciu nowych ścieżek rowerowych towarzyszyły różnie atrakcje, do których należały m.in. DJ+ Hawaii Party w SunBoxie, Akademia TREKA z Trek Bicycle (Szkolenia z techniki jazdy enduro), Strefa Sport-Klinika (badania funkcjonalne), Centrum Testowe Uvex i Strefa Volvo Auto-Boss. Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych. Każdy zainteresowany miał możliwość darmowej degustacji suplementów diety dla sportowców od firmy Nutrend (batony energetyczne, białkowe i napoje izotoniczne).

Dwie trasy. Każda inna

  • Trasa 1 | Hip HopA Flow | 5600 m
Startuje nieco ponad zbiornikiem na Hali Skrzyczeńskiej (3 min od górnej stacji Gondoli), a kończy się na parkingu przy dolnej stacji. Posiada utwardzoną, równą nawierzchnię, sporo band, hopek, stolików i rollerów - przeszkody te można przejechać wolno bez skakania, za to szybsza jazda pozwoli na spore loty. Na trasie tej praktycznie brak jest podjazdów, więc nie daje za dużo wytchnienia, ale mniej więcej w jej połowie znaleźć można naturalne źródełko (jest rynienka, można uzupełnić wodę) i punkt widokowy, idealne na przerwę.

  • Trasa 2 | Otik | 2850 m
Startuje ponad zbiornikiem na Hali Skrzyczeńskiej (4 min od górnej stacji Gondoli), a kończy się na parkingu w Solisku (skąd jedzie się 5 min rowerem do dolnej stacji Gondoli). Jest to naturalna, płynna ścieżka, wijąca się w dosyć gęstym, młodym lesie iglastym, czasem przecina też malownicze polany, zaś w dolnej części prowadzi przez piękny bukowy las o bardzo ciekawym ukształtowaniu terenu (jest tu parę przyjemnych ścianek). Na trasie spotkać można niewielkie „bandy”, „hopki” i sporo naturalnych przeszkód terenowych wkomponowanych w linię przejazdu jak: korzenie, kamienie, uskoki oraz mniejsze i większe pieńki.

Turystyka rowerowa w przyszłości

- Wydaje mi się, że to jest najlepszy ośrodek w Polsce (kompleks Enduro Trails Szczyrk i Bielsko-Biała - przyp. red.). O tym, czy będzie najlepszy w Europie przekonamy za kilka lat - mówił Roman Kwaśny, instruktor, trener i czołowy zawodnik rowerowej odmiany enduro w Polsce. Już 27 września planowane jest oddanie kolejnych dwóch tras w Szczyrku i połączenie górską ścieżką rowerową Bielska-Białej z Szczyrkiem. Co w kolejnym roku? Twórcy projektu na razie nie chcą zdradzać wszystkich szczegółów ale obiecują, że warto poczekać.

Loading...

sid / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ścieżki rowerowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

Facebook