Telewizja bielsko.tv

  • 27 maja 2024
  • 29 maja 2024
  • wyświetleń: 3583

[FOTO] Zderzenie motorowerzysty z autem. Kierowca jednośladu w poważnym stanie!

W niedzielę, 26 maja około godziny 11.00 na skrzyżowaniu Żywieckiej z Bora Komorowskiego i Łagodnej w Bielsku-Białej, doszło do bardzo groźnego w skutkach zdarzenia drogowego. Motorowerzysta zderzył się z samochodem osobowym. Na miejsce skierowano wszystkie służby ratunkowe.

Groźne zderzenie motorowerzysty z samochodem osobowym na skrzyżowaniu Żywieckiej z Bora Komorowskiego i Łagodną w Bielsku-Białej - 26.05.2024 · fot. Bielskie Drogi


Okoliczności zdarzenia nie są zbyt skomplikowane i są świetną przestrogą mówiąca o tym, jak ważna jest koncentracja za kierownicą. Kierujący jednośladem oczekiwał na czerwonym świetle przy wyjeździe z ul. Łagodnej. Miał zamiar jechać na wprost w ul. Bora Komorowskiego. W pewnym momencie na sygnalizatorze zapaliła się zielona strzałka umożliwiająca skręt w prawo (w ul. Żywiecką w stronę centrum). Auto na prawym pasie ruszyło do skrętu. Motorowerzysta zasugerował się tym faktem i bez patrzenia w sygnalizator ruszył prosto przed siebie. Wjechał wprost pod prawidłowo jadące Volvo, które poruszało się ul. Żywiecką w stronę Mikuszowic. Doszło do zderzenia obu pojazdów.

Uderzenie było bardzo mocne - mężczyzna został wyrzucony w powietrze na kilka metrów i z impetem uderzył o asfalt. Poszkodowany trafił do szpitala, gdzie przebywa na OIOM, utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej. Rokowania lekarzy są dobre, ale czeka go długa droga do sprawności.

Formalnie w kwestii policyjnych procedur, to zdarzenie jest kolizją drogową. Bezdyskusyjna jest kwestia winy, a jedyna osoba z obrażeniami ciała to sprawca. Nic w jego sprawie nie zmieniłaby sprawa sądowa, więc policjanci zakończyli temat na miejscu bez przeprowadzania dodatkowych czynności pod wypadek (oględziny, pomiary drogi itp.). Obaj kierujący byli trzeźwi. Utrudnienia w ruchu trwały około godzinę.

Loading...

sid / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Facebook