Telewizja bielsko.tv

  • 14 listopada 2023
  • wyświetleń: 8960

Świetne otwarcie filmu kręconego w Bielsku-Białej. Będzie kinowym hitem?

Już 141 091 widzów obejrzało komedię romantyczną "Uwierz w Mikołaja", która kręcona była między innymi w Bielsku-Białej. To drugie najlepsze otwarcie polskiego filmu w tym roku - pierwsze miejsce nieprzerwanie należy do "Zielonej granicy" Agnieszki Holland.

Fotosy z filmu "Uwierz w Mikołaja" · fot. Marta Gostkiewicz/MTL Maxfilm


Informację przekazali producenci filmu. Pełną ciepła i humoru komedię świąteczną "Uwierz w Mikołaja" w kinach zobaczyło już 141 091 widzów. Dane obejmują pierwszy weekend wyświetlania produkcji oraz pokazy przedpremierowe.

Bielska premiera filmu „Uwierz w Mikołaja” w kinie Helios - 5.11.2022 · fot. mp / bielsko.info


Jak podał filmweb.pl, produkcja z plejadą gwiazd odnotowała drugi, po "Zielonej granicy", wynik otwarcia dla polskiego filmu w tym roku i jest numerem jeden polskiego box office’u!

Przypomnijmy, w filmie „Uwierz w Mikołaja" znalazła się pełna gwiazd obsada, w której każdy znajdzie swoich ulubieńców, a wśród nich: Agnieszka Więdłocha, Antoni Pawlicki, Aleksandra Grabowska, Grzegorz Daukszewicz, Dorota Kolak, Cezary Żak, Mateusz Janicki, Teresa Lipowska i wielu innych.Za produkcję odpowiedzialna jest firma MTL Maxfilm - jeden z największych niezależnych producentów filmowych w Polsce, który ma na swoim koncie hity: „8 rzeczy, których nie wiecie o facetach", „Wkręceni" oraz dwie ostatnie części przebojowej serii "Kogel Mogel".

Czy film "Uwierz w Mikołaja" stanie się kinowym hitem? Dla porównania, w ubiegłym roku piątą część komedii "Listy do M." obejrzało w kinach weekend otwarcia 291 817 widzów - dane obejmują także pokazy przedpremierowe. W sumie widownia produkcji przekroczyła milion widzów.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook