Telewizja bielsko.tv

  • 17 czerwca 2015
  • 22 czerwca 2015
  • wyświetleń: 8526

Kozica na bloku przy Morskim Oku

Trwają ostatnie prace nad największym dotychczasowo muralem w Bielsku-Białej pt. "Kozica", który powstaje na Osiedlu Karpackim, na ścianie 10-piętrowego bloku mieszkalnego przy ul. Morskie Oko 23.Autorką muralu jest bielszczanka - Ilona Krieser, której projekt został wybrany spośród 34 innych propozycji nadesłanych na konkurs przez artystów z Polski i zza granicy. Artystka zaproponowała iluzjonistyczny, a zarazem minimalistyczny mural z kozicą stojącą nad oblodzonym urwiskiem skalnym. Tatrzańska kozica już wkrótce będzie spozierać na bielszczan, przechodniów i ruchliwą przelotową aleję Andersa ze szczytu wysokiej ściany.

Ilona Krieser jest bielszczanką, absolwentką Edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych w Instytucie Sztuki na Wydziale Artystycznym w Cieszynie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jest również wielką pasjonatką gór - często w wolnych chwilach wybiera się na górskie wyprawy zdobywając kolejne szczyty w polskich górach.

Artystka posiada doświadczenie w pracach artystycznych na wysokościach. Mural zostanie w pełni zrealizowany do końca czerwca. Przy jego tworzeniu autorce pomaga Jarosław Mączka. Wykonanie muralu częściowo sfinansowane jest przez Karpacką Spółdzielnię Mieszkaniową, partnera projektu.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Facebook