Telewizja bielsko.tv

  • 23 stycznia 2015
  • 11 marca 2015
  • wyświetleń: 4737

Dwie wystawy w Galerii BWA

Za nami:

W lutym Galeria Bielskiej BWA w Bielsku-Białej zaprasza na prezentacje indywidualne dwóch artystek: Ireny Nawrot oraz Kariny Czernek. Wystawy potrwają do 12 marca.

Irena Nawrot z Lublina przedstawi swoje intermedialne prace fotograficzne w postaci wielkoformatowych kolaży na wystawie „Rosarium”, a bielszczanka Karina Czernek - prace malarskie, realizowane oryginalną techniką własną, wykorzystującą desenie i przezroczystość tkanin przemysłowych, na wystawie pt. „Szeptem widzenie”. Podczas wernisażu wystąpi trio Wałach/Golec/Żupański z neofolkowym programem. Wernisaże wystaw odbędą się w piątek, 6 lutego o godzinie 19.00 i 19.30. Prace będzie można oglądać do 12 marca.Podstawowym medium artystycznym, jakim posługuje się Irena Nawrot, jest obraz fotograficzny. Głównym obszarem jej zainteresowań jest problem czasu i jego wpływ na człowieka. Autorka sięga zazwyczaj do wątków autobiograficznych, traktując swój wizerunek (lub bliskich jej osób) jako motyw podstawowy w twórczości. Własne doświadczanie ludzkiej cielesności traktowane jest jako element konstrukcyjny do refleksji uniwersalnej.

W wystawie „Rosarium” po raz kolejny artystka podejmuje problem czasu i przemijania, nowym elementem jest tematyka sepulkralna. Leitmotivem wystawy jest motyw czaszki. Odwołania do kiczu w połączeniu z elementami funeralnymi stanowią rodzaj gry z estetyką i konwencją podejmującą temat vanitas. Prezentacja obejmuje prace fotograficzne o charakterze intermedialnym: wielkoformatowe barwne fotografie z wmontowanymi gotowymi elementami typu: sztuczne kwiaty, biżuteria, koraliki, lampki światła ledowego, oraz wielkoformatowe kolaże - wizerunki kobiet, ludzkiej czaszki, kwiatów róży - złożone ze zmultiplikowanych zdjęć-modułów, które zostały ręcznie zszyte.


Wystawa Ireny Nawrot pt. "Rosarium" · fot. Irena Nawrot


Karina Czernek, laureatka Nagrody Dyrektora Galerii Bielskiej BWA podczas 3. Bielskiego Festiwalu Sztuk Wizualnych w 2014 roku, zaprezentuje prace z cykli, nad którymi pracuje od lat, m.in.: „Kobiety w koronkach”, „Czy to jest przyjaźń, czy to jest kochanie?” i „Folk jest trendy”. Prace te wykonuje w specjalnej technice własnej łączącej malarstwo i tkaninę. Dzięki zastosowaniu w obrazach nakładanych na siebie półprzeźroczystych tkanin, poddawanych obróbce malarsko-hafciarskiej, uzyskuje efekt bliski miękkości i dekoracyjności tkaniny. W technice tej tworzy konsekwentnie od lat, ciągle jednak eksperymentując i poszukując nowych rozwiązań.Specjalnie na wystawę w Galerii Bielskiej BWA Karina Czernek przygotowała wielkogabarytowe obrazy-parawany, w których efekt przenikania płaszczyzn będzie można oglądać z obu stron, które będą nawzajem się dopełniać i współtworzyć całość. Do wykonania tych prac wykorzystuje mocno przeźroczyste, jedwabne, dekoracyjne tkaniny przemysłowe.

Wystawa Kariny Czernek pt. "Szeptem widzenie" · fot. Karina Czernek

BM / bielsko.info

źródło: Galeria Bielska BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Facebook