bielsko.tv - bielska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja bielsko.tv

  • 4 grudnia 2014
  • wyświetleń: 5741

wybudują inteligentną fabrykę

W czwartek 4 grudnia wmurowano kamień węgielny pod budowę nowej, inteligentnej fabryki koncernu General Electric w Bielsku-Białej. W zakładzie będzie się odbywać zaawansowana technologicznie produkcja oraz mieścić Centrum Współpracy z Klientem.

Inwestycja firmy GE powstanie przy ulicy Rudawka. Przedsięwzięcie warte 54 mln USD ma na celu poprawę obsługi klientów w skali globalnej. Otwarcie fabryki przewidywane jest na koniec 2015 roku. W oficjalnej inauguracji wzięli udział przedstawiciele kadry kierowniczej GE, Panattoni, CBRE oraz prezydent Bielska-Białej.

Zakład GE w Bielsku-Białej obsługuje klientów globalnych od ponad 14 lat. Jest również ośrodkiem doskonalenia opracowywanych przez GE urządzeń niskiego napięcia IEC. Zakład został uznany za jedną z najlepiej funkcjonujących fabryk GE w latach 2004, 2009, 2011 oraz 2013. Placówka produkuje m.in. urządzenia do dystrybucji energii elektrycznej, rozdzielnice niskiego i średniego napięcia, szafy sterownicze, panele i obudowy metalowe, a także wyłączniki prądu zmiennego (AC) i stałego (DC).

Ma w portfolio produkty do zastosowań komercyjnych, przemysłowych, w odnawialnych źródłach energii oraz sektorze wrażliwym na bezprzerwowe dostawy energii, tj. np. do zasilania gminnej i miejskiej infrastruktury technicznej, w sektorze wydobywczym, turbinach wiatrowych, centrach danych i szpitalach.

Aktualnie firma zatrudnia ponad 800 osób. Po zakończeniu bieżącego projektu nowy zakład będzie jednym z największych w regionie, w którym zatrudnienie będzie mogło znaleźć łącznie nawet do 1200 osób.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook