bielsko.tv - bielska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja bielsko.tv

  • 3 grudnia 2014
  • 6 grudnia 2014
  • wyświetleń: 6584

Choinka na Pigalu już świeci

W przeddzień Mikołajek na placu Chrobrego blaskiem tysiąca światełek rozbłysła największa w Bielsku-Białej choinka. Podobnie jak w ubiegłych latach iluminację świetlną wraz z najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta zapalił prezydent Jacek Krywult.

W naszym mieście zamontowanych będzie blisko 600 elementów dekoracyjnych. Świecące girlandy zostaną rozmieszczone wzdłuż głównych ciągów komunikacyjnych miasta. Iluminacje oraz choinki będą tworzyły niepowtarzalną atmosferę zbliżających się świąt.

Choinki ozdobią plac Wojska Polskiego i Rynek. Naturalne drzewka pojawią się m.in.: na placu przed katedrą św. Mikołaja, na skrzyżowaniu ulic Lwowskiej i Krakowskiej, przed Ratuszem oraz na placu Żwirki i Wigury.

Podobnie jak w roku ubiegłym na zamku Sułkowskich pojawi się świetlna iluminacja. Ozdobiona będzie również fontanna przed Teatrem Polskim oraz drzewa na Rynku i przy ulicy 11 Listopada. Montaż dekoracji powinien zakończyć się w tym tygodniu.

W tym roku miasto wyda na oświetlenie około pół miliona złotych. O oświetlenie Bielska-Białej zadbają wybrane w przetargu dwie firmy z naszego miasta oraz dwie firmy z Gliwic.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook