bielsko.tv - bielska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja bielsko.tv

  • 2 grudnia 2014
  • wyświetleń: 4218

radni wybrali przewodniczącego

Jarosław Klimaszewski z Platformy Obywatelskiej będzie przez najbliższą kadencję przewodniczył Radzie Miejskiej w Bielsku-Białej.

W poniedziałek 1 grudnia odbyła się inauguracyjna sesja VII kadencji Rady Miejskiej w Bielsku-Białej. Radni otrzymali z rąk komisarza wyborczego zaświadczenia o wyborze, złożyli również uroczyste ślubowanie.

Wybrano również przewodniczącego i wiceprzewodniczącego. W tajnym głosowaniu rajcy opowiedzieli się za kandydaturą Jarosława Klimaszewskiego (14 głosów "za", 6 głosów "przeciw"). Jego kontrkandydat - Przemysław Drabek z Prawa i Sprawiedliwości - otrzymał poparcie od 11 radnych.

Młody samorządowiec z PiS-u nie uzyskał również większości podczas głosowania na wiceprzewodniczącego, którym został Ryszard Batycki z KWW Jacka Krywulta. Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego dostał się do rady "rzutem na taśmę", gdyż podczas sesji wygaszono mandat Henryka Juszczyka - pełnomocnika prezydenta Jacka Krywulta. W podobnych okolicznościach radnym został Szczepan Wojtasik - wygaszenie mandatu radnego Jacka Krywulta.

I sesja Rady Miejskiej w Bielsku-Białej · fot. bielsko.info

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook