Telewizja bielsko.tv

  • 5 września 2014
  • wyświetleń: 2586

TV: Teatr podjął wyzwanie

Akcja Ice Bucket Challenge nabiera rozpędu. Zamieszczaliśmy już nagranie, na którym strażacy zostali oblani zimną wodą. Teraz przyszła pora na kolejne nominacje.

Członkowie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej przyjęli wyzwanie w akcji #IceBucketChallenge, która ma wspierać walkę ze stwardnieniem zanikowym bocznym, chorobą, na którą cierpi m.in. Stephen Hawking. Oprócz wylania na siebie symbolicznego wiadra zimnej wody, członkowie Teatru przelali stosowną sumę na konto stowarzyszenia Dignitas Dolentium z Nowego Targu. Zachęcamy do obejrzenia filmiku.Teatr został nominowany przez Karczmę Rogata, a jego członkowie zaprosili do udziału w akcji pana Tomasza Ficonia - rzecznika prasowego Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, Teatr Banialuka oraz Bielskie Centrum Kultury.

Przypominamy, o co chodzi w akcji #IceBucketChallenge

Akcja jest pomysłem Coreya Griffina, przedsiębiorcy z USA, którego przyjaciel, baseballista Pete Frates choruje na stwardnienie zanikowe boczne i to właśnie filmik Fratesa nadał rozgłos akcji.

Najpierw dołączali do niej inni sportowcy, później również politycy i inni celebryci. Polega ona na tym, że każda osoba nominuje kolejne 3 do nagrania filmiku w ciągu 24 godzin, a jeśli nie odważy się podjąć wyzwania - musi wpłacić 100 dolarów na rzecz ALS Association - amerykańskiej organizacji, która pomaga osobom chorym na ALS.

W ogólnoświatowej akcji udział wzięło wielu polityków, aktorów, sportowców i przedsiębiorców. Kubłem zimnej wody oblali się między innymi: George Bush, Marcin Gortat i Bill Gates.

Do 21 sierpnia w ramach akcji #ALSicebucketchallenge na koncie stowarzyszenia Dignitas Dolentium z Nowego Targu udało się zebrać niespełna 200 tysięcy złotych. Kwota ta stale rośnie!

BM / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Polski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj

Facebook