Telewizja bielsko.tv

  • 31 sierpnia 2014
  • wyświetleń: 3125

Rekord podbija Europę

Wielki sukces Rekordzistów - bielski zespół awansował do rundy zasadniczej futsalowego Pucharu Europy. W sobotę bielszczanie pokonali fiński FS Ilves Tampere 2:1. Decydujący cios zadali 2,3 sekundy przed końcem meczu!

Długo trwała zacięta walka z Ilvesem, ale w końcu się udało. W ostatniej minucie spotkania, a dokładnie na 2,3 sekundy do końca spotkania Radek Polasek, zdobył bramkę. Wszyscy kibice, którzy wybrali się na dzisiejsze spotkanie byli w euforii, a zawodnicy w szale radości wbiegli na boisko.Od początku spotkania Rekord atakował, grał bardzo mądrze, ale niestety piłka nie chciała znaleźć drogi do bramki. Finowie grali bardzo agresywnie i sędziowie nie temperowali ich zapędów. Na domiar złego w 8 minucie Juhana Jyrkiäinen, najlepszy strzelec turnieju zdobył z bardzo ostrego kąta bramkę i Ilves schodził na przerwę z jednobramkową przewagą.

Druga połowa to nieustanne forsowanie bramki Juha Ojanpery, lecz akcje się nie zazębiały i brakowało przysłowiowej "kropki nad i". Andrzej Szłapa jedna z najjaśniejszych postaci dzisiejszego spotkania w 23 minucie zdobył kontaktową bramkę, która wlała nadzieje na pozytywne rozstrzygnięcie tego spotkania.

Czas mijał, a na tablicy wyników nadał było 1:1. Na 3 minuty przed końcem Adam Kryger wziął czas i zaryzykował grą z wycofanym bramkarzem Douglasem. Opłaciło się !!! Nawałnica fińskiej bramki przyniosła w końcu zamierzony efekt.

Zwycięstwo dało awans do turnieju Main Round w Rydze gdzie "Rekordziści" zmierzą się z Iberią Tbilisi, Nikarsem Ryga i drużyną wyłonioną z preeliminacji.

Po meczu piłkarze długo nie schodzili do szatni. Dziękowali za fantastyczny doping, który poniósł ich do tego sukcesu. Mało kto spodziewał się takiego zakończenia świętowania. Trener Adam Kryger stracił... włosy !

---

Rekord Bielsko-Biała - FS Ilves Tampere 2:1 (0:1)

0:1 Jyrkiainen (8. min.)
1:1 Szłapa (23. min.)
2:1 Polasek (40. min.)

ups / bielsko.info

źródło: Rekord Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook