Telewizja bielsko.tv

  • 11 kwietnia 2024
  • 25 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 1295

[WIDEO] Rozliczenie podatku do końca kwietnia. Zostaw 1,5% bielskim organizacjom

Jeszcze tylko do końca kwietnia można rozliczyć podatek za 2023 rok. W Bielsku-Białej działa aż 116 organizacji pożytku publicznego, którym można przekazać swoje 1,5% podatku, do czego w specjalnym filmie zachęca Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne Teatr Grodzki, realizator kampanii: „Zostaw 1,5% podatku w Bielsku-Białej", finansowanej z budżetu Miasta Bielsko-Białej.O wsparcie apeluje Centrum Organizacji Pozarządowych w Bielsku-Białej:

Zachęcamy państwa do przekazania 1,5 % swojego podatku wybranej organizacji pożytku publicznego. Z roku na rok zwiększają się środki finansowe, jakimi podatnicy obdarowują OPP - w 2023 r. z tytułu 1,5 % podatku za 2022 r. 12,7 mln podatników przekazało na rzecz 9.009 organizacji pożytku publicznego niebagatelną kwotę 1 mld 530 mln zł. Z satysfakcją należy odnotować, że również na konta bielskich organizacji pożytku publicznego corocznie wpływa coraz większa suma - z tytułu 1,5 % za rok 2022 bielskie OPP otrzymały 54,7 mln zł


Aktualny wykaz bielskich organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1,5 % podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2023 [url= można znaleźć tutaj.

Warto też odwiedzić stronę: poltoraprocent.bielsko-biala.pl, gdzie znajdziemy m.in. informacje dotyczące kampanii, filmiki promujące bielskie OPP, w tym film o tym, jak łatwo przekazać 1,5 %, czy wykaz bielskich organizacji pożytku publicznego uprawnionych do pozyskania 1,5%.

Kampanie informacyjna na temat pozostawienia 1,5 % w Bielsku-Białej prowadza wspólnie Urząd Miejski w Bielsku-Białej, Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne Teatr Grodzki oraz Gemini Park.

Zostaw podatek w Bielsku Białej

kr / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook