Telewizja bielsko.tv

  • 2 kwietnia 2024
  • 5 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 10473

[WIDEO, FOTO] Za nami debata, jakiej jeszcze nie było. 7 kandydatów, 3 redakcje i szereg pytań

Takiej debaty w historii samorządu Bielska-Białej jeszcze nie było! Największe bielskie redakcje połączyły siły, aby przeprowadzić wielką debatę kandydatów na włodarza naszego miasta! To unikalne na scenie politycznej naszego regionu wydarzenie odbyło się w czwartek 4 kwietnia.Debata, którą portal bielsko.info i telewizja bielsko.tv prowadzili razem z Radiem Bielsko i redakcjami serwisów bielsko.biala.pl, beskidzka24.pl i Beskidzkiej TV, była podzielona na 6 bloków tematycznych, a każda redakcja zadała pytania w dwóch z nich:

  • mieszkalnictwo i mienie komunalne,
  • drogownictwo i komunikacja publiczna,
  • gospodarka odpadami,
  • ⁠edukacja i szkolnictwo wyższe,
  • ⁠zagospodarowanie przestrzenne i ochrona środowiska,
  • ⁠społeczeństwo obywatelskie.


Debata kandydatów na prezydenta Bielska-Białej - 4.04.2024 · fot. Piotr Bieniecki


Formuła wydarzenia była prosta - kandydaci odpowiadali na pytania w sześciu wymienionych blokach tematycznych, które ustalone zostały podczas rozmów ze sztabami. Kandydaci znali tylko ogólną tematykę, w której dziennikarze zadali im szczegółowe pytanie. Każdy kandydat otrzymał takie samo pytanie i miał tyle samo czasu na udzielenie odpowiedzi - 90 sekund. Debatę podsumował tzw. czas wolny, w którym każdy otrzymał 60 sekund na swobodną wypowiedź.

Dzięki przychylności władz rektorskich, do debaty doszło w miejscu neutralnym i nie sprzyjającym żadnemu z kandydatów - w auli Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego. W porozumieniu ze wszystkimi sztabami ustalona została data i godzina wydarzenia - czwartek, 4 kwietnia, godz. 16.00. Debata odbyła się bez udziału publiczności, mieszkańcy mieli możliwość śledzenia wydarzenia na żywo w mediach społecznościowych redakcji współorganizacjach wydarzenia.

Debata kandydatów na prezydenta Bielska-Białej - 4.04.2024 · fot. sid / bielsko.info

Redakcja / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook