Telewizja bielsko.tv

  • 20 stycznia 2024
  • wyświetleń: 11985

Wodna Wieża otwarta! Zobaczcie ją od środka

23 stycznia otworzyły się drzwi Wodnej Wieży, która dotychczas była znana głównie z oryginalnego wnętrza i menu restauracji "Steampunk". Choć restauracja o tej nazwie nadal będzie działać, to obiekt ma szansę zasłynąć również dzięki bistro, apartamentom oraz spa. Mieliśmy okazję obejrzeć wszystkie te przestrzenie jeszcze przed ich uruchomieniem dla gości. Wy również zobaczcie, w jakim stylu nowi właściciele postanowili przywrócić życie Wodnej Wieży!Wodna Wieża, jeden z najbardziej interesujących obiektów na mapie Pszczyny, została zamknięta w 2018 roku, a później wystawiona na sprzedaż. Po pewnym czasie doczekała się nowych właścicieli. W ciągu ostatnich kilku lat pracowali nad tym, aby z powrotem uruchomić budynek, częściowo kontynuując pomysły poprzedniego właściciela, w głównej mierze jednak w oparciu o własne koncepcje.

Steampunkowy styl pozostał i jest szczególnie widoczny w restauracji "Steampunk", ale także w jednym z apartamentów, które w Wodnej Wieży są nowością - zostały rozlokowane na czterech poziomach, a w sumie jest ich siedem. Nowością jest również spa "4 Strony", znajdujące się na dwóch poziomach Wodnej Wieży, w tym na najwyższym piętrze budynku, które poprzednio nie było dostępne dla gości. Obecnie mamy tam łaźnię, która daje możliwość skorzystania z sauny mokrej i suchej czy oddania się masażowi hammam. Podczas takiego relaksu goście mogą podziwiać panoramę Pszczyny. W gabinetach na poziomie drugim zaznają z kolei relaksujących oraz terapeutycznych zabiegów na twarz i ciało czy kupią wykorzystywane na miejscu preparaty. O wartościach przyświecających działaniu strefy spa opowiedziała nam Marta Otawa, managerka "4 stron".

O to z kolei, co będzie można zjeść w Wodnej Wieży zapytaliśmy samych szefów kuchni. Patryk Dusza i Ziemowit Owczarz opowiedzieli nam o kuchni autorskiej i degustacyjnej, która będzie wizytówką restauracji "Steampunk". Kucharze chcą ją tworzyć przede wszystkim w oparciu o wysokiej jakości produkty od lokalnych rolników, nie odżegnując się jednak od zagranicznych specjałów. Jak mówi Piotr Jarzyna, general manager Wodnej Wieży, restauracja "Steampunk" będzie miejscem o wysokim standardzie, jednak bez nadęcia. Goście będą mogli spróbować wyjątkowych potraw w nietuzinkowej przestrzeni, bez niepotrzebnego dyskomfortu, w jaki nieraz wprawia górnolotna etykieta restauracji tego rodzaju.

Restauracja "Steampunk" znajduje się na ósmym poziomie Wodnej Wieży, natomiast na parterze, w rozbudowanej specjalnie w tym celu części, działać będzie bistro "Tickets". Jak mówi szef kuchni, Wojciech Kucia, "Tickets" to lokal dla każdego, kto - w nawiązaniu do nazwy - ma ochotę wybrać się w podróż kulinarną w różne zakątki Polski i świata. Bistro będzie czynne od 8 rano i do południa serwowane będą w nim śniadania, później dania à la carte. Poza tym w "Tickets" kupimy chleb, konfitury, delikatesy, słodkie wypieki - wszystko robione na miejscu. Do nabycia będą też wina, herbaty i kawy.

Elżbieta Goraus / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wodna Wieża w Pszczynie" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wodna Wieża w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wodna Wieża w Pszczynie" podaj

Facebook