Telewizja bielsko.tv

  • 21 stycznia 2024
  • wyświetleń: 18868

Były napastnik Podbeskidzia robi furorę w Holandii. Najlepszy klubowy wynik od blisko dekady

Kacper Kostorz to 24-letni były napastnik Podbeskidzia Bielsko-Biała, który obecnie przebywa na wypożyczeniu z Pogoni Szczecin do FC Den Bosch. Na zapleczu holenderskiej ekstraklasy radzi sobie bardzo dobrze - w 21 spotkaniach ligowych aż 10-krotnie pokonywał bramkarza rywali.

Kacper Kostorz w 21 spotkaniach na zapleczu holenderskiej Eredevisie strzelił 10 goli i zaliczył 3 asysty
Kacper Kostorz w 21 spotkaniach na zapleczu holenderskiej Eredevisie strzelił 10 goli i zaliczył 3 asysty · fot. twitter.com/OptaJohan


Jak wynika z danych Stats Perform, które na platformie X (dawniej Twitter) udostępnił profil OptaJohan, to najlepszy wynik w jego klubie od 2014 roku - wtedy to Erik Quekel do zaliczenia dziesięciu trafień potrzebował 14 meczów.Kostorz to wychowanek cieszyńskiego Piasta, z którego pod Klimczok trafił w 2016 roku. Z ekipy Górali został wytransferowany do warszawskiej Legii za około 300 tysięcy euro (dane za transfermarkt) i w stolicy występował od czerwca 2019 roku do stycznia 2022, z półroczną przerwą na wypożyczenie do Miedzi Legnica. Obecnie jest piłkarzem Pogoni Szczecin, (od stycznia 2022), ale był wypożyczany - najpierw do Korony Kielce, a teraz właśnie do holenderskiego FC Den Bosh.

Holenderski drugoligowiec ma prawo odkupienia zawodnika.
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj

Facebook