Telewizja bielsko.tv

  • 4 października 2023
  • 8 października 2023
  • wyświetleń: 8217

Podbeskidzie nie wpuści sympatyków Wisły Kraków. W tle sprawa śmierci kibica BKS w Radłowie

Podbeskidzie Bielsko-Biała odmówiło przyjęcia zorganizowanych grup kibiców Wisły Kraków, którzy mieliby przyjechać na stadion przy Rychlińskiego na mecz w ramach 13. kolejki 1 Ligi. Jak ustaliliśmy, klub otrzymał sygnały mówiące o tym, że bezpieczeństwo sympatyków przyjezdnych mogłoby być zagrożone.

Kibice Wisły Kraków na meczu z Podbeskidziem - 20.5.2023
Kibice Wisły Kraków na meczu z Podbeskidziem - 20.5.2023 · fot. TS Podbeskidzie Bielsko-Biała


O sytuacji poinformował Jarosław Królewski, prezes Wisły Kraków, za pośrednictwem portalu X (dawniej Twitter):W rozmowie z naszym portalem rzecznik prasowy Podbeskidzia Piotr Kubica potwierdził tę informację. Przyznał, że bezpieczeństwo kibiców gości może być zagrożone ze strony grup związanych z dwoma innymi klubami, antagonistycznie nastawionymi do kibiców Wisły Kraków.

Jak słyszymy, decyzja nie była łatwa do podjęcia dla władz klubu spod Klimczoka. Ostatni, majowy mecz z Białą Gwiazdą był praktycznie wyprzedany - sprzedano blisko 14 tys. biletów, z czego ponad 4,5 tys. kibicom gości. Bilety na sektory przez nich zajmowane kosztowały 40, a nie 30 zł jak zazwyczaj.

Klub z Bielska-Białej przed sezonem wskazywał, że to właśnie mecz z Wisłą będzie jednym z najważniejszych w sezonie - zarówno pod kątem finansowym jak i sportowym.

O sprawę zapytaliśmy też w Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej oraz ratuszu. Usłyszeliśmy, że decyzja o nieprzyjmowaniu zorganizowanych grup kibiców Wisły Kraków wyłącznie należała do klubu.

Po publikacji naszego artykułu Podbeskidzie opublikowało komunikat, który przytaczamy poniżej:

Oświadczenie Podbeskidzia Bielsko-Biała ws. meczu z Wisłą Kraków
Oświadczenie Podbeskidzia Bielsko-Biała ws. meczu z Wisłą Kraków · fot. tspodbeskidzie.pl

kr / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj

Facebook