Telewizja bielsko.tv

  • 28 czerwca 2023
  • wyświetleń: 2033

Goku kupiony. Najlepszy piłkarz Podbeskidzia w Wiśle Kraków

Joan Román "Goku" przechodzi z Podbeskidzia do Wisły Kraków.

Joan Román "Goku"
Joan Román "Goku" · fot. TS Podbeskidzie


Goku dołączył do Podbeskidzia w lipcu 2021 roku. Zauroczył kibiców swoją nieszablonową grą, a także dużym zaangażowaniem. W trakcie pobytu w Bielsku ominęło go zaledwie parę meczów, a łącznie w barwach Górali wystąpił 64 razy. Przez ten czas strzelił 22 bramki (wiele pięknych) oraz zanotował 17 asyst, dodatkowo wielokrotnie był wybierany przez naszych kibiców zawodnikiem meczu.

Do transferu odniósł się Sławomir Cienciała, który stwierdził:

- Transfer do drużyny z tej samej ligi może wzbudzać emocje, kierowaliśmy się tym, że Wisła Kraków zrealizowała nasze oczekiwania i bardzo chciała kupić Goku, a sam zawodnik był zdeterminowany do zmiany klubu, ze względu na przedstawioną wizję przez Kiko Ramíreza.


Joan Román "Goku" w barwach Wisły Kraków
Joan Román "Goku" w barwach Wisły Kraków · fot. Wisła Kraków


Goku piłkarskie szlify zbierał w młodzieżowych zespołach Santes Creus, RCD Espanyol oraz Manchesteru City. W lipcu 2012 roku zawodnik przeniósł się do FC Barcelony, by przez następne trzy lata reprezentować barwy Blaugrany w drużynie rezerw. Kolejnym krokiem w karierze Romána była przeprowadzka do Portugalii, gdzie dołączył do drużyny SC Braga. W tym czasie zawodnik dwukrotnie udawał się na wypożyczenie, zasilając kolejno ekipy CD Nacional oraz Śląska Wrocław.

W sezonie 2018/2019 występował w cypryjskim AEL Limassol, by w styczniu 2019 roku związać się z Miedzią Legnica i po raz drugi zagościć na polskich boiskach. Pół roku później piłkarz trafił do Grecji i podpisał kontrakt z Panetolikos GFS, jednak po dwunastu miesiącach zdecydował się na powrót do Miedzianki, którą w lipcu 2021 roku zamienił na Podbeskidzie Bielsko-Biała.

W koszulce zespołu spod Klimczoka „Goku” prezentował swoje ponadprzeciętne umiejętności, które można było dostrzec chociażby w minionej kampanii, kiedy to w 31 meczach na poziomie Fortuna 1. Ligi zdobył 16 bramek i dorzucił do tego 10 asyst.

ar / bielsko.info

źródło: TS Podbeskidzie, Wisła Kraków

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj

Facebook