Telewizja bielsko.tv

  • 27 czerwca 2023
  • 6 września 2023
  • wyświetleń: 64143

[WIDEO, FOTO] Trzy dni pełne niezwykłych atrakcji. Za nami Dni Bielska-Białej 2023!

Święto miasta trwało od 1 do 3 września. Dni Bielska-Białej to koncerty i bardzo bogata oferta imprez towarzyszących przygotowanych przez bielskie instytucje kultury. Gwiazdami sceny była grupa Boney M. i Agnieszka Chylińska! Bielsko-Białą odwiedziła też Maria Peszek, a wśród najciekawszych wydarzeń był niedzielny koncert piosenek Kory Jackowskiej!Wydarzeń towarzyszących Dniom Bielska-Białej było bardzo dużo. Jednak były też stałe elementy. Jednym z nich był koncert rozpoczynający całość wydarzeń. W tym roku odbył się on na zrewitalizowanym placu Wojska Polskiego, gdzie we wspomnianym w związku z maluchem klimacie lat 70. wystąpił zespół Boney M.

Parada Międzypokoleniowa w strojach z lat 70. - 1.09.2023 · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UM BB


Ponadto w piątek, w pierwszy dzień świętowania, odbyła się kolorowa, zwariowana parada przedszkolaków, seniorów oraz pracowników Książnicy Beskidzkiej, wszyscy w strojach z lat 70., przeszła ulicami naszego miasta. Parada zakończona została przed Ratuszem, gdzie przedstawiciele Urzędu Miasta przywitali uczestników oraz symbolicznie rozpoczęli tegoroczne Dni Bielska-Białej. W korowodzie wzięli udział zaprzyjaźnione z Książnicą Beskidzką przedszkola, m.in. Groszek, Figlarz, Przedszkole nr 11, Przedszkole nr 12, Przedszkole nr 16.

Tyle mody w całym mieście - 1.09.2023 · fot. Lucek Cykarski / BCK


TYLE MODY W CAŁYM MIEŚCIE - taką nazwę miało widowisko uliczne, które także odbyło się 1 września - był to pokaz mody z elementami tańca i teatru przy aranżacjach i wykonaniu piosenek z lat 70. Począwszy od produkcji, przez aranżacje i wykonanie wokalne i taneczne - wszystko przygotowane przez bielskich artystów.

Odsłonięcie tablicy pamiątkowej - 300-lecie Białej · fot. Fabian Żakowiecki / bielsko.info


W sobotę 2 września odbyło się wmurowanie tablicy pamiątkowej z okazji 300-lecia nadania praw miejskich Białej. Drugiego dnia święta naszego miasta na bielszczan i osoby, które zdecydowały się przyjechać do Bielska-Białej, również czekało wiele atrakcji, jednak najwięcej osób zebrał koncert gwiazdy wieczoru - Agnieszki Chylińskiej. Wypełnione był nie tylko plac Wojska Polskiego, ale także okoliczne uliczki.

Dni Bielska-Białej - koncert Agnieszki Chylińskiej - 2.09.2023 · fot. Fabian Żakowiecki / bielsko.info


Na zakończenie tegorocznych Dni Bielska-Białej odbyło się wyjątkowe wydarzenie BOSKIE BB - koncert piosenek Kory Jackowskiej, w niezwykłej, zachwycającej oprawie arkadowego okna fasady Teatru Polskiego już na stałe wpisały się w program obchodów Dni Bielska-Białej.

BOSKIE BB - koncert piosenek Kory Jackowskiej - 3.09.2023 · fot. Fabian Żakowiecki / bielsko.info


Tym razem znakomicie śpiewający artyści Teatru Polskiego porwali bielszczan w muzyczną podróż z przebojami niezapomnianej Kory Jackowskiej - jednej z najbardziej wyrazistych osobowości polskiej sceny muzycznej. Bielsko-Biała stało się na jeden wieczór Boskim Buenos. Kocham Cię, kochanie moje, Szare miraże, Lucciola, Cykady i wiele innych przebojów zabrzmiało w nowych, ciekawych aranżacjach Jacka Obstarczyka, w wykonaniu znakomitych aktorów i wokalistów bielskiej sceny: Anny Guzik-Tylki, Marty Gzowskiej-Sawickiej, Wiktorii Węgrzyn-Lichosyt, Tomasza Lorka, Grzegorza Margasa i Adama Myrczka. Artystom towarzyszyli muzycy Bielskiej Orkiestry Kameralnej.

ar, BM, mp, fabi / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook