Telewizja bielsko.tv

  • 4 czerwca 2023
  • 14 czerwca 2023
  • wyświetleń: 6224

[WIDEO] Najlepsi polscy crossfiterzy rywalizowali w Parku Słowackiego

Najlepsi polscy crossfiterzy przyjechali do Bielska-Białej w sobotę 10 czerwca, aby rywalizować w największych na Śląsku zawodach tego typu, Impact Cross Games. Widowiskowa impreza odbyła się w bielskim Parku Słowackiego, a zmaganiom sportowców towarzyszyły liczne wydarzenia kulturalne i atrakcje. Gwiazdą wieczoru był pochodzący ze Śląska, popularny raper Kacper HTA. Zobaczcie wideorelację z tego wydarzenia!Crossfit to rodzaj treningu siłowo-wytrzymałościowego. Ćwiczenia gimnastyczne, siłowe i wytrzymałościowe grupowane są w tzw. workouty, czyli zestawy. Rywalizacja w większości przypadków polega na wykonaniu maksymalnej ilości powtórzeń w danym czasie lub też ukończeniu określonego zestawu w możliwie najszybciej. Jest to formuła bardzo dynamiczna i emocjonująca. Impact Cross Games, zorganizowane na wzór amerykańskich zawodów, odbywają się w formie rywalizacji na torach, dzięki czemu są emocjonujące i zrozumiałe dla każdego kibica.

Impact Cross Games -  najlepsi polscy crossfiterzy rywalizowali w Parku Słowackiego - 10.06.2023
Impact Cross Games - najlepsi polscy crossfiterzy rywalizowali w Parku Słowackiego - 10.06.2023 · fot. bielsko.tv


Tegoroczne Impact Cross Games, odbyły się pod Patronatem Prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego. Rozegrane zostały w 7 kategoriach, w tym w tzw. kategorii Elite. Należą do niej najlepsi zawodnicy, w tym najbardziej znany polski crossfiter, Bronisław Olenkowicz. Łącznie do rywalizacji w bielskim Parku Słowackiego przystąpiło 104 zawodniczek i zawodników.

Zawodom towarzyszyły występy artystyczne. Na arenie pojawili się m.in. Kacper HTA (były członek formacji Ganja Mafia) oraz ekipa taneczna 4South, pod okiem finalisty 8. edycji You Can Dance, Mikołaja Strzyża. Chętni mieli okazję uczestniczyć w otwartym treningu bokserskim z topowym zawodnikiem MMA - Robertem Bryczkiem. Dania z grilla, loterie i konkursy, zajęcia dla dzieci, to tylko niektóre z atrakcji.

ar, mp / bielsko.info

źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook