Telewizja bielsko.tv

• 3 czerwca 2023
  • wyświetleń: 2213

[Fortuna 1. Liga] Podbeskidzie - Resovia 4:3

W meczu 34. kolejki Fortuna 1 Ligi Podbeskidzie wygrało 4:3 z Resovią. To spotkanie to był prawdziwy rollercoaster emocji!

Podbeskidzie - Resovia 4:3}]

Mecz zaczął się dla nas fatalnie, po 25. minutach przegrywaliśmy 0:3 i dodatkowo graliśmy w osłabieniu, ponieważ czerwoną kartkę z faul na Antoniku otrzymał Vitelli.

Przed upływem pół godziny, pierwszą bramkę zdobył Neugebauer wykorzystując doskonałe podanie Bilińskiego, a dodatkowo dwie minuty później siły na boisku zostały wyrównane, bo czerwoną kartkę dostał Komor, który faulował wychodzącego na czystą pozycję Bilińskiego.

Do końca połowy cały czas napierało Podbeskidzie, jednak mimo kilku sytuacji nie udało się nam zdobyć bramki kontaktowej.

Na drugą połowę Górale wyszli z dodatkowym ładunkiem energii i fantastycznie rozpoczęli nową odsłonę spotkania. W 49. minucie Janota podawał do Sitka, ten zszedł na lewą nogę i precyzyjnym strzałem zdobył drugą bramkę.

Po paru minutach dopięliśmy swego, Janota z rzutu wolnego zagrał do Simonsena, ten zgrał do Drzyzgi, a nasz napastnik skierował piłkę do pustej siatki!

W tym momencie brakowało nam jednej bramki do baraży, ponieważ w Niecieczy i Rzeszowie przegrywali nasi rywale.

W 74.minucie stało się to, co jeszcze niecałą godzinę temu wydawało się niemożliwe. Kontra Górali, Janota przebiegł kilkadziesiąt metrów z piłką, podał do Bilińskiego, a nasz kapitan wyprowadził nas na prowadzenie!

W tym momencie jednak już Stal Rzeszów remisowała ze Skrą i dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań to zespół z Rzeszowa znajdował się w barażach.

Chwilę później to nasz zespół zaczął grać w przewadze jednego zawodnika, czerwoną kartkę w konsekwencji dwóch żółtych otrzymał Adamski.

Nasz zespół nie awansował do baraży - Stal Rzeszów wygrała swoje spotkanie 2:1 i ostatecznie zakończyliśmy sezon na 7. pozcyji, ale zostawił serce na murawie i dokonał niesamowitej rzeczy, odwrócił losy spotkania i na zakończenie sezonu wygrało przed własną publicznością 4:3.

Dziękujemy za cały sezon!

Podbeskidzie - Resovia 4:3 (1:3)

Bramki: 29' Neugebauer, 49' Sitek, 53' Drzazga, 74' Biliński - 9' Antonik, 18' 25' Wasiluk (z rzutów karnych)

Żółte kartki: Janota, Hartherz, Neugebauer - Bondarenko, Adamski, Górski, Wasiluk, Mikulec, Kałachur

Czerwone kartki: Vitelli - Komor, Adamski (za dwie żółte)

TSP: Igonen - Mikołajewski, Vitelli, Markov - Sitek, Bieroński (30' Simonsen), Janota, Hartherz (77' Milašius), Neugebauer, Biliński, Drzazga

Resovia: Łakota - Bondarenko, Mikulec, Wasiluk (85' Pieniążek), Adamski, Bąk (58' Chuchro) , Kałahur, Komor, Eizenchart (79' Seweryn), Antonik (58' Górski), Kanach (58' Mikrut)