Telewizja bielsko.tv

  • 29 maja 2023
  • 3 czerwca 2023
  • wyświetleń: 4593

[WIDEO] Święto sportów elektronicznych w Bielsku-Białej

W środę, 31 maja na terenie Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej ruszyło BB Games 2023. To największe w naszym mieście wydarzenie esportowe - święto dla wszystkich fanów gier komputerowych. Portal bielsko.info oraz telewizja bielsko.tv objęły imprezę swoim patronatem.Festiwal BB Games 2023 to trzy dni esportowych emocji oraz spotkań z ludźmi z branż sportów elektronicznych, game developingu i IT. Gry komputerowe do ogromna część życia młodych ludzi, którzy dzisiaj mogą realizować swoją pasję łącząc ją z rywalizacją sportową na różnych szczeblach.

Idealnym przykładem w naszym regionie jest Akademicki zespół ATH Esports, którego zawodnicy Counter Strike: Global Offensive w zeszłym roku świętowali tytuł Akademickich Mistrzów Polski, a w tym roku wywalczyli, drugi raz z rzędu, tytuł Akademickich Wicemistrzów Europy. Fanów esportu trzeba liczyć nie w milionach. BB Games ma być projektem, który wychodzi naprzeciw graczom z naszego regionu.

Co w programie?Finały trzech rozgrywek przeznaczonych dla esportowych pretendentów:
  • BB EDU Games - dla szkół średnich i podstawowych z regionu Podbeskidzia. Rozgrywki są kontynuacją projektu Accept The cHallenge,
  • Międzyszkolnych Rozgrywek Esportowych - rozgrywki ogólnopolskie,
  • TEB Szkolna Liga Esportrowa - rozgrywki ogólnopolskie.


Na dużej scenie umieszczonej w Auditorium Maximum ATH, z widownią mogącą pomieścić nawet 300 kibiców, mogliśmy oglądać najlepsze zespoły młodzieżowe z całej Polski.

Esport to wciąż rozwijająca się branża łącząca w sobie elementy sportu, gamedev`u i IT. Dlatego BB Games to coś więcej niż rozrywka. Podczas wydarzenia odbędzie się V edycja konferencji Interdyscyplinarność Esportu, podczas której uczestnicy będą mogli wziąć udział w spotkaniach i prelekcjach z pracodawcami i firmami rozwijającymi projekty związane z grami komputerowymi lub zatrudniającymi graczy i wykorzystującymi ich unikatowe umiejętności do rozwoju swoich projektów.

Dodatkowo: Strefa Free2Play z CSem, FIFĄ i LoLem; Showmatch`e, prezentacje VR, turniej 1v1 dla studentów i wiele innych atrakcji.

Organizatorami wydarzenia są Esport Association oraz Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej, a jego partnerem - Miasto Bielsko-Biała. Honorowy Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski Współorganizatorem konferencji Interdyscyplinarność Esportu jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook