bielsko.tv - bielska telewizja internetowa

Telewizja bielsko.tv

  • 27 maja 2023
  • 2 czerwca 2023
  • wyświetleń: 6589

[WIDEO] Trwa rozbiórka wiaduktu. Co z przystankiem kolejowym?

Już od dwóch miesięcy zamknięty jest wiadukt w ciągu ulicy Kwiatkowskiego. Na szczęście wyłączenie tej ważnej dla kierowców drogi nie doprowadziło do paraliżu miasta. Zobaczyliśmy co słychać na budowie jednej z najważniejszych w ostatnich latach inwestycji drogowej w Bielsku-Białej.Przypominamy, że istniejący, 14-przęsłowy wiadukt zostanie rozebrany. Rozbiórce podlega cały obiekt wraz z ustrojem nośnym i wszystkimi podporami. Wykonawca dokonał już demontażu nawierzchni i przystąpił do prac rozbiórkowych.

Roboty koncentrują się także w rejonie Ronda Ofiar Katynia, gdzie powstaje nowy obiekt mostowy na Potoku Starobielskim. Wymaga tego projektowana rozbudowa ww. ronda.

Rozbiórka wiaduktu w ciągu ulicy Kwiatkowskiego - maj 2023 · fot. bielsko.info


Warto dodać, że do 11 czerwca wykonawca utrzyma dojście do peronu na przystanku Bielsko-Biała Północ od strony ul. Warszawskiej. Dojście będzie funkcjonowało do czerwcowej korekty rozkładu jazdy. Od 11 czerwca przystanek ma być wyłączony z obsługi.

Rozbiórka wiaduktu w ciągu ulicy Kwiatkowskiego - maj 2023
Rozbiórka wiaduktu w ciągu ulicy Kwiatkowskiego - maj 2023


- Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej informuję, że od 11 czerwca do odwołania, zawieszona zostanie obsługa przystanku kolejowego PKP Bielsko-Biała Północ. Bilety Kolei Śląskich ważne na odcinku Bielsko-Biała Główna - Bielsko-Biała Północ lub Bielsko-Biała Północ - Bielsko-Biała Komorowice (za wyjątkiem biletów na przewóz rowerów i zwierząt) honorowane będą w wybranych liniach komunikacyjnych MZK Bielsko-Biała - podał MZD Bielsko-Biała w komunikacie.

Bielsko-Biała Północ
Bielsko-Biała Północ - informacje dla podróżnych · fot. Koleje Śląskie


Termin obowiązywania czasowej organizacji ruchu, w związku z zamknięciem ul. Kwiatkowskiego w Bielsku-Białej, jest przewidziany do 10 marca 2025 roku.

Wykonawcą robót jest IMB Podbeskidzie Sp. z o.o. Projekt jest współfinansowany ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład. Całkowita wartość robót budowlanych: 60 530 847,72 zł.

mp, st / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook