Telewizja bielsko.tv

  • 23 maja 2023
  • 1 czerwca 2023
  • wyświetleń: 6343

[WIDEO] Masa atrakcji w Starym Bielsku. Za nami niezwykły piknik

Za nami Starobielski Piknik Historyczny! Na osoby, które odwiedziły w niedzielę, 28 maja teren przy ul. św. Stanisława oraz na terenie probostwa parafii pw. Św. Stanisława BM, czekała masa atrakcji!Na wydarzenie zaprosili: Miasto Bielsko-Biała, Miejski Dom Kultury - Dom Kultury w Starym Bielsku oraz parafia pw. Św. Stanisława BM w Starym Bielsku. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 15.00. Na scenie rozstawionej na ul. św. Stanisława zaprezentowali się: dzieci i młodzież z Domu Kultury w Starym Bielsku, Przedszkola nr 44 w Starym Bielsku, Szkoły Podstawowej nr 31 oraz Szkoły Podstawowej nr 38. Później odbył się koncert Big Bandu z Domu Kultury Włókniarzy, który wykonuje muzykę rozrywkową i popularną. Na zakończenie Pikniku wystąpił zespół AKURAT.

Ponadto podczas wydarzenia Bielska Drużyna Najemna „Svantevit” zabrała nas w świat wczesnośredniowiecznych wojów piastowskich i wojowników wikińskich. W wiosce na terenie probostwa powstały kramy, warsztaty rzemieślnicze związane z kowalstwem, tkactwem, krawiectwem, zielarstwem, skórnictwem oraz łucznictwem. Ponownie mogliśmy podziwiać walki na miecze, włócznie i topory.

Byli z nami również Goście z Cieszyna - Chorągiew Księstwa Cieszyńskiego.Najmłodsi uczestnicy, dzięki firmie Centaurus, mieli do dyspozycji dmuchańce rozstawione na terenie probostwa, zwyczajowo odbył się również Turniej Mega Piłkarzyków o Puchar Księdza Proboszcza. Ochotnicza Straż Pożarna Stare Bielsko przeprowadziła pokaz gaśniczo-ratowniczy. Tak jak w ubiegłym roku, na Starobielskim Pikniku Historycznym było możliwe zwiedzanie z przewodnikiem kościoła pw. św. Stanisława w Bielsku-Białej.

Tego dnia nastąpią czasowe utrudnienia w ruchu drogowym na ul. św. Stanisława, która zostanie zamknięta od godziny 5.00 do godziny 2.00 w nocy w poniedziałek, 29 maja. W tym czasie będzie obowiązywał objazd ul. Jana III Sobieskiego, a przystanek autobusowy Stare Bielsko Kościół kier. Wapienica (306) zostanie przeniesiony na ul. Jana Sobieskiego (na wysokości przystanku w kierunku centrum miasta). Będzie obowiązywał słupek przystankowy. Tego dnia będzie również nieczynny parking przy kościele na ul. św. Stanisława.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook