Telewizja bielsko.tv

  • 22 maja 2023
  • 28 maja 2023
  • wyświetleń: 12499

[WIDEO, FOTO] Na placu zrobiło się zielono! Kończy się przebudowa

W ostatnich dniach na placu Wojska Polskiego zakwitły drzewa, zasadzone tam w ramach jego przebudowy. Sama inwestycja notuje opóźnienia, jednak wszystko wskazuje na to, że już wkrótce będziemy mogli znów odwiedzić to miejsce.

Plac Wojska Polskiego - 21.05.2023 · fot. bielsko.info


Przypomnijmy, prace na placu, który przed przebudową spełniał głównie funkcje parkingu, ruszyły jesienią 2021 roku. Nowa przestrzeń ma zachęcać do wypoczynku i wspólnego uczestnictwa w kulturalnym i edukacyjnym życiu miasta. Całość ma nawiązywać do historycznego charakteru tej części Bielska-Białej.

Przed połączeniem z Bielskiem stanowił on centralny plac Białej Krakowskiej. W jego obrębie pojawią się ogródki gastronomiczne, trakt spacerowy, ławeczki oraz fontanna. Całość dopełnia zieleń wkomponowana w elementy małej architektury oraz dwa rzędy drzew, które już zostały posadzone.Pierwotnie plac miał być gotowy przed zakończeniem 2022 roku, jednak inwestycja napotkała trudności. Plany początkowo krzyżowały prace archeologiczne, ale największy wpływ na termin miała aura, która nie sprzyjała pracom.

Wszystko wskazuje na to, że finał prac znów się opóźni. W niedawnej rozmowie z PAP rzecznik Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, Tomasz Ficoń powiedział, że wykonawca zwrócił się już do Miejskiego Zarządu Dróg o przedłużenie terminu. Samorząd nie podał na razie, ile może potrwać jeszcze przebudowa placu.

mp, st / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook