• 20 maja 2023
  • 21 maja 2023
  • wyświetleń: 3643

Porażka przy wypełnionych trybunach. Podbeskidzie przegrywa z Wisłą

W meczu 32. kolejki Fortuna 1 Ligi Podbeskidzie Bielsko-Biała przegrało z Wisłą Kraków 0:3. Mecz na trybunach bielskiego Stadionu Miejskiego oglądało 13 800 osób.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Kraków
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Kraków · fot. Podbeskidzie Bielsko-Biała

W pierwszych minutach widoczna była przewaga Wisły Kraków, jednak w 8. minucie świetnym strzałem piłkę w siatce umieścił Biliński, niestety po długiej analizie VAR, sędzia anulował bramkę - kapitan Podbeskidzia pomagał sobie ręką w przyjęciu piłki.

Przez kolejne minuty to Górale prowadzili grę, stworzyli sobie kilka okazji strzeleckich, po których mogliśmy zdobyć bramki jednak strzał Sitka obronił Biegański, a uderzenia Goku i Hartherza wślizgami wybijali obrońcy Wisły.

To co bielskiemu zespołowi nie wyszło, udało się gościom. W ostatniej akcji meczu, po rzucie rożnym nastąpiło zamieszanie w polu karnym, w nim najlepiej odnalazł się Szot i wpakował piłkę do siatki.

W drugiej połowie Górale szybko mogli zdobyć bramkę wyrównującą, jednak strzał Markova świetnie obronił Biegański. Chwilę później to goście ponownie zdobyli bramkę za sprawą Rodado.

Tuż po wznowieniu ze środka, bielszczanie mogli zdobyć bramkę kontaktową, jednak ponownie bramkarz Wisły ponownie obronił uderzenie - tym razem Hartherza.

W 70. minucie dublet ustrzelił Rodado. Hiszpan "zabawił się" obrońcami Podbeskidzia i mocnym strzałem na długi pokonał Igonena, który w tym meczu bardzo dobrze się prezentował i kilkukrotnie ratował bielski zespół przed wyższym wymiarem kary.

Na nieszczęście TSP również Biegański świetnie prezentował się między słupkami. W 80. minucie zaliczył dwie wspaniałe interwencje przy strzałach Bilińskiego i Goku.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie.

Na ogromne podziękowania zasługują kibice, którzy tak licznie pojawili się na sobotnim meczu i aż do końcowego gwizdka wspaniale dopingowali zespół Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Kraków 0:3 (0:1)

Bramki: 45+' Szot, 53', 70' Rodado

Żółte kartki: Wypych, Misztal - Rodriguez, Jaroch

TSP: Igonen - Bonifacio, Wypych, Markov, Simonsen (59' Çeltik), Misztal (71' Bieroński), Janota, Hartherz, Goku, Biliński, Sitek

Wisła Kraków: Biegański - Tachi (76' Basha), Moltenis, Igbekeme (62' Spała), Rodado (83' Benito), Villar, Jaroch, Łasicki, Duda (83' Błaszczykowski), Szot, Cisse (62' Młyński)