Telewizja bielsko.tv

  • 22 maja 2023
  • 1 czerwca 2023
  • wyświetleń: 12198

[WIDEO] Dziewięćsił Festiwal: The LOOP oficjalnie otwarty!

Za nami Festiwal Beskidów i Śląska Cieszyńskiego - Dziewięćsił w Bielsku-Białej! W sobotę 27 maja przygotowano atrakcje w stolicy Podbeskidzia związane z uroczystym otwarcie pętli beskidzkiej THE LOOP. Zobaczcie relację wideo z wydarzenia!Inauguracja pętli beskidzkiej THE LOOP miała miejsce 27 maja w zabytkowej górnej stacji Kolei na Szyndzielnię i na terenie przy hotelu Szyndzielnia. Wokół oraz w środku zabytkowego obiektu na Szyndzielni odbyły się liczne prelekcje prowadzone przez znane gwiazdy środowiska górskiego i podróżniczego. Klub Wysokogórski Bielsko-Biała, Klub Taternictwa Jaskiniowego Speleoklub w Bielsku-Białej oraz Grupa Beskidzka Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego poprowadziły warsztaty oraz pokazy sprzętu i ratownictwa. O godz. 21.00 koncert zagrał Ghostman, a o 22.00 rozpoczęła się górska impreza z DJ-em.

Przed hotelem Szyndzielnia w godz. 16.00-20.00 trwały koncerty. Wystąpili: Ciocia Tunia, CudaWianki, Koniec Świata i Psio Crew. Dla najmłodszych przygotowano liczne warsztaty i animacje, a dla starszych dostępne były: strefa wystawienniczo-handlowa ze sprzętem górskim i sportowym oraz strefa gastronomiczna.

Dziewięćsił Festiwal to wspólne święto dwóch regionów - Beskidów i Śląska Cieszyńskiego. Wydarzenie odbywa się do niedzieli 28 maja równolegle w 9 lokalizacjach: Brennej, Cieszynie, Cięcinie, Istebnej, Szczyrku, Ustroniu, Wiśle, Żywcu oraz w Bielsku-Białej. W każdej z nich czeka na Was moc atrakcji - koncerty, wystawy, warsztaty i wiele innych! Projekt jest finansowany z Budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

ar, mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook