• 18 maja 2023
  • 23 maja 2023
  • wyświetleń: 6556

[WIDEO] Za nami 29. Bieg Fiata. Na starcie stanęło 1200 zawodników!

W niedzielę 21 maja w Bielsku-Białej odbył się 29. Bieg Fiata. Ponad 1200 zawodników przebiegło przez miasto na dystansie 10 km.

Start biegu miał miejsce jak zwykle pod bramą FCA Poland, a meta została przygotowana na placu Ratuszowym. Zawodnicy pokonali 10-kilometrową trasę ulicami: Warszawską, 3 Maja, Zamkową, Partyzantów, gen. Stanisława Maczka, Leszczyńską, Stefanii Sempołowskiej, PCK, Władysława Broniewskiego, Kierową, Romana Dmowskiego aż do mety na placu Ratuszowym.

Pierwsze 3 miejsca w biegu zajęli biegacze z Kenii. Zwycięzca ustanowił rekord trasy. Wśród kobiet także wygrała zawodnicza z tego afrykańskiego kraju. Pełne wyniki 29. Biegu Fiata będzie można znaleźć w tym miejscu.

Organizatorami biegu byli miasto Bielsko-Biała i Agencja Sportu i Reklamy Andrzej Filipiak. Przewidziane były różne kategorie biegu: generalna, kategorie wiekowe, bieg na wózkach, bieg pracowników spółki FCA Poland, 23. Mistrzostwa Polski Lekarzy.