Telewizja bielsko.tv

  • 27 kwietnia 2023
  • 3 maja 2023
  • wyświetleń: 7906

W Lipniku powstaje "Bukostrada". Pod wiaduktem robi się zielono!

To być może pierwszy legalny mural w Polsce pod wiaduktem drogi ekspresowej. Na ośmiu filarach ekspresówki przy ulicy Polnej powstaje mural, który ma ożywić centrum Lipnika. Inwestycja jest realizowana ze środków budżetu obywatelskiego.Założenia projektu były takie, aby estetycznie wchłonąć w przestrzeń Lipnika betonową konstrukcję wiaduktu obwodnicy i "księżycowe" otoczenie podpór. Pierwotnie zakładano, że pomalowane zostaną wszystkie filary ekspresówki w centrum Lipnika, jednak ostatecznie leśny mural ozdobi osiem podpór.

- Realia budżetowe i aktualizacja kosztorysu doprowadziły nas do tego, że możemy zrobić tylko osiem podpór, ale i tak stworzy to niesamowity efekt, bo do dyspozycji mamy aż 32 ściany, na których powstanie przestrzeń bukowego lasu. Nazywam to tak przewrotnie, że na górze mamy autostradę, a na dole będziemy mieć "bukostradę" - mówi Renata Lejawka z Rady Osiedla Lipnik, autorka projektu zgłoszonego do budżetu obywatelskiego.

W Lipniku pod wiaduktem powstaje mural - 26.04.2023 · fot. bielsko.info


Autorem muralu jest Artur Bosowski "Turbo" - znany w Bielsku-Białej artysta, który w minionych latach w naszym mieście wykonał dwa inne murale - "Sowę" przy ulicy Sempołowskiej i egzotycznego ptaka "Tui" przy ulicy Grażyny.

Mural ma być gotowy do końca maja.

st / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Murale, graffiti" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Murale, graffiti

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Murale, graffiti" podaj

Facebook