bielsko.tv - bielska telewizja internetowa

Telewizja bielsko.tv

  • 26 kwietnia 2023
  • 6 maja 2023
  • wyświetleń: 7049

[WIDEO] Ogromna dawka stylów i talentów w Bielsku-Białej!

29 kwietnia był obchodzony jako Międzynarodowy Dzień Tańca. Właśnie z tej okazji na parkingu zewnętrznym przy Galerii SFERA przy ul. Grażyńskiego można było podziwiać tancerzy lub spróbować swoich sił w tańcu!Wraz z nadejściem wiosny, kiedy wszystko wokół zaczyna budzić się do życia, Bielsko-Biała przygotowuje się do radosnego tanecznego wydarzenia. Jest ono częścią obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca, przypadającego corocznie 29 kwietnia z inicjatywy Międzynarodowego Komitetu Tańca (CID) - organizacji pozarządowej działającej przy UNESCO.

Święto to ma na celu promowanie sztuki tańca na całym świecie a w Bielsku-Białej zostało zapoczątkowane przez Aleksandrę Farynę. Jego ostatnia edycja miała miejsce w 2016 roku. W tym roku, z inicjatywy Szkoły Tańca Cubana, powróciło do miasta i po raz pierwszy odbyło się przed Galerią SFERA, która została partnerem strategicznym wydarzenia. Organizacją zajęła się Fundacja Rozwoju i Promocji Tańca „Świat Tańca” we współpracy z Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej. Uroczystość poprowadzili Michał J. Sandecki i Dawid Falędysz - Alien BSC.

Międzynarodowy Dzień Tańca - 29.04.2023 · fot. Fabian Żakowiecki / bielsko.info


Podczas imprezy na plenerowej scenie o wymiarach 8 × 8 m, zlokalizowanej na parkingu zewnętrznym przy Galerii SFERA, 500 uczestników, 50 zespołów, zaprezentowało swoje umiejętności taneczne w występach przez maksymalnie 3 minuty. To pierwszy raz, kiedy Dzień Tańca organizowany był na taką skalę w Bielsku-Białej. Organizatorzy zaprosili do udziału wszystkich, którzy chcieli spróbować swoich sił na scenie lub po prostu podziwiać i dopingować uczestników.

Wydarzenie było częścią akcji tańczMY, organizowanej przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, która zrzesza środowisko taneczne wokół ważnej idei obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook