
Telewizja bielsko.tv
- 24 kwietnia 2023
- wyświetleń: 2504
[Historyczne ciekawostki] Na arenach piłkarskich w 1913 roku
Dobra gra i wysokie wygrane to znaki rozpoznawcze drużyny futbolowej z Bielska! Szkoda, że to tylko wspomnienia z kwietnia 1913 roku.

Nasi piłkarze nie byli wtedy specjalnie gościnni - najpierw wygrali z Katowicami, a potem sprawili łomot piłkarzom z Cieszyna.
Pierwszy mecz Bielitz-Bialaer Sportverein rozegrał z SC Diana z Katowic. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem piłkarzy z Bielska 5:2 (3:1). Co ciekawe w komentarzu pomeczowym podkreślano, że tym razem gra BBSV była słabsza! Piłkarze z Bielska kontrolowali mecz i często zwalniali tempo gry.
Tymczasem goście grali nieopłacalną, szeroko skrzydłową grę, która nigdy nie prowadziła do sukcesu. Na szczęście przeprowadzili kilka ładnych kontrataków, które zaowocowały dla nich pierwszym golem w 35. minucie. Jednak Bielsko jest dużo lepsze w pierwszej połowie i obejmuje prowadzenie w 15. minucie, a po chwili strzałem z 25 metrów z prawego podwyższyło wynik na 2:0. Trzeciego gola BBSV zdobywa z rzutu rożnego. Po przerwie tempo meczu zwalnia. Goście wprawdzie z rzutu karnego kierują piłkę do bramki, jednak w odpowiedzi na to Bielsko strzela jeszcze dwie bramki.
Kolejny mecz bielsko-bialski klub sportowy rozegrał przeciwko D.F.V. Silesia Teschen. Bielsko cały czas było zdecydowanie lepsze i ustalało warunki gry. Pierwsza połowa to znakomita gra gospodarzy, którzy w regularnych odstępach czasu zdobywają pięć bramek. Goście zdobywają jedną bramkę w 30. minucie. Po przerwie Bielsko dołożyło kolejne bramki i ustaliło korzystny dla siebie wynik. Do przebudzenia gości z Cieszyna doszło w końcówce, jednak nie wykorzystywali swoich szans i przegrali 9:4 (5:1).
Historyczne ciekawostki
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj

Gorący temat[WIDEO] Bielsko-Biała, Beskidy i Cieszyn w 1961 roku. Unikalne nagranie!

Gorący tematHistoryczne ciekawostki: Tajemnica krzyża w dolinie Krzywej

Gorący tematHistoryczne ciekawostki: Czerwone chmury nad Bielskiem - początki masowych wysiedleń

Gorący tematHistoryczne ciekawostki: Pod czerwoną latarnią? Ciemny interes w centrum miasta

Gorący tematHistoryczne ciekawostki: Kiedy po ulicach miasta jeździły tramwaje

Historyczne ciekawostki: Ożywiona fotografia z lat 30 ubiegłego wieku

Gorący tematHistoryczne ciekawostki: Sowieckie represje w Bielsku i okolicach

Gorący tematHistoryczne ciekawostki: Bielsko fabryczne - wspomnienia z bielskich zakładów
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.