Telewizja bielsko.tv

  • 22 kwietnia 2023
  • 6 maja 2023
  • wyświetleń: 9121

[WIDEO] Wojownicy Światów w P. Słowackiego. Zawładnęli miastem!

Po raz drugi na zaproszenie Gandalfa i Powrotu Bractwa Śródziemia do Bielska-Białej na rozpoczęcie majówki przybyli Wojownicy Światów. Za nami Marsz Rekonstruktora, a także inne wydarzenia w Parku Słowackiego.Organizatorzy: Drużyna Najemna Szarego Ducha rekonstrukcji historycznej i Powrót Bractwa Śródziemia - The Return of the Brotherhood of Middle-earth, Bielscy Raubritterzy oraz Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej, przygotowali przegląd strojów i zwyczajów wszystkich epok, od czasów Piastów przez okres średniowiecza i średniowiecznej Japonii, po wiek XVII.

Przybyli wojownicy z Francji i przedstawiciele polskiej szlachty, Szkoci, a także spadochroniarze z czasów II wojny światowej. Są prezentacje wojsk polskich i amerykańskich, również Uniwersum Władcy Pierścieni, Star Wars, Mad Maxa i innych.

Marsz Rekonstruktora - 29.04.2023 · fot. Facebook / Jarosław Klimaszewski, Prezydent Bielska-Białej


W wiosce rycerskiej prezentowana była broń, odbywało się warsztaty i pokazy kuchni średniowiecznej, nauka pisania u skryby, odsłaniane będą tajemnice zielarni. W programie byłtakże turniej rycerzy i wojów, nauka średniowiecznego tańca, strefa animacji z dmuchańcami, klaunami i różnymi atrakcjami.

W sobotni i niedzielny wieczór odbyły się pokazy. W niedzielę odbyła się premiera widowiska spod znaku płaszcza i szpady, które przeniosło nas do XVII-wiecznej Francji. Udział w imprezie zapowiedziało około 150 rekonstruktorów. Po raz pierwszy odbył się turniej miecza i łuku dla publiczności, na który obowiązywały zapisy.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook