Telewizja bielsko.tv

  • 23 kwietnia 2023
  • 3 maja 2023
  • wyświetleń: 16413

Legendarne i nowe smakołyki. Powróciły Lody Eskimo!

Na tę chwilę bielszczanie oczekiwali od ponad roku! W niedzielę 23 kwietnia przy placu Wojska Polskiego otwarto nowy lokal pod nazwą Lody Eskimo. Powstał on w jednej z kamienic po zachodniej stronie placu.Lody Eskimo to legendarna budka, która przez wiele lat królowała na placu Wojska Polskiego. Można w niej było zakupić znane w całym mieście lody włoskie, a także rurki z bitą śmietaną. Czerwono-żółty obiekt na stałe wpisał się w krajobraz placu, jednak 10 marca 2022 roku, w związku z jego przebudową, musiał zniknąć. Jednak znany szyld powrócił!

O tym, że na elewacji jednej z kamienic przy placu Wojska Polskiego pojawił się szyld „Lody Eskimo", portal bielsko.info informował w artykule "Powróciły legendarne lody Eskimo! Wkrótce otwarcie lokalu!". - Remont trwał półtora roku. Był to niezwykły trud. Ale cieszymy się, że w końcu otwieramy Lody Eskimo - podkreśla Danuta Danielczyk, właścicielka lokalu.

Lody Eskimo · fot. bielsko.info / bielsko.info


W aranżację nowych "Lodów Eskimo" duży udział miała córka pani Danuty, Anna Danielczyk, która stworzyła logo i wizualną koncepcję frontonu. - Na jej podstawie powstał projekt budowlany - podkreśla pani Danuta. Warto dodać, że lokal przy placu Wojska Polskiego zapewniło miasto (został wydzierżawiony), a jego remont odbył się wspólnie z samorządem. - W nowym lokalu staram się nawiązywać do kiosku - mówi mieszkanka Bielska-Białej.

Czego, oprócz legendarnych i lubianych lodów włoskich i rurek z bitą śmietaną, możemy zakosztować w nowych Lodach Eskimo? - Są napoje gorące, czyli kawa, herbata, czekolada, napoje zimne, a także gofry - wylicza pani Danuta.

Zupełną nowością, która ma szansę stać się kolejnym znakiem firmowym Lodów Eskimo, będą lody rzemieślnicze. - Mamy najwyższej jakości surowce wykorzystywane do produkcji lodów - powiedziała nam pani Danuta. Oferta będzie stale rozwijać się w związku z potrzebami klientów. Bielszczanka zapowiedziała także, że na odnowionym placu Wojska Polskiego być może znajdzie się ogródek, należący do lokalu.

Czy nowe Lody Eskimo staną się miejscem, do której bielszczanie będą zaglądać równie często, jak przed laty do czerwono-żółtej budki? Dowiemy się już wkrótce. Jedno jest pewne - jak wynika z komentarzy oraz reakcji na nasz artykuł o powrocie legendarnego szyldu na plac Wojska Polskiego, na otwarcie nowego lokalu czeka bardzo wielu bielszczan.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook