Telewizja bielsko.tv

  • 23 marca 2023
  • wyświetleń: 2600

Miasto z rządową dotacją. 2 700 000 zł na modernizację boiska

Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło rozstrzygnięcie "Programu rozwoju infrastruktury piłkarskiej - edycja 2022". Celem programu jest rozwój infrastruktury piłkarskiej klubów Ekstraklasy oraz Fortuna I ligi. Dotację otrzyma m.in. klub TS Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Boisko "Zapora"
Boisko "Zapora" - zdj. archiwalne · fot. BBOSiR


- Wsparciem objęta zostanie w szczególności baza szkoleniowo-treningowa, niezbędne zaplecza oraz obiekty o charakterze badawczo-rozwojowym w obszarze piłki nożnej. Zapewnienie nowoczesnej oraz odpowiadającej najwyższym standardom infrastruktury sportowej, zwłaszcza dzieciom i młodzieży, ma służyć podnoszeniu ogólnego poziomu piłki nożnej w Polsce - powiedział minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

Jak wyjaśnia Ministerstwo Sportu i Turystyki, program kładzie nacisk na obiekty mające służyć akademiom i szkółkom piłkarskim klubów Ekstraklasy oraz I ligi, czyli na infrastrukturę szczególnie atrakcyjną i istotną dla dzieci i młodzieży, chcących rozwijać swoje umiejętności sportowe.

- U podstaw programu leży założenie, oparte o wcześniejsze doświadczenia resortu w zakresie realizacji programów dedykowanych konkretnemu rodzajowi infrastruktury sportowej, iż bodźce w postaci dotacji ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, skutecznie zachęcają inwestorów do rozwoju bazy sportowej i przekładają się na wzrost liczby danych obiektów, a co za tym idzie - na wzrost liczby ich użytkowników - dodaje resort.

Na liście wniosków, które otrzymały dofinansowanie, jest miasto Bielsko-Biała, właściciel klubu TS Podbeskidzie Bielsko-Biała. Ma on otrzymać dofinansowanie w kwocie 2 700 000 zł na modernizację boiska piłkarskiego Zapora przy ul. Jaworzańskiej w Bielsku-Białej. Zadeklarowany całkowity koszt inwestycji to 7 248 820 zł.

Lista wniosków inwestycyjnych przedstawiona przez MSiT jest listą inwestycji wstępnie zakwalifikowanych do dofinansowania. Wartości dofinansowania wyliczone zostały zgodnie z założeniami programu. W chwili obecnej finalizowana jest ocena merytoryczna (techniczna i ekonomiczna) każdego ze złożonych wniosków, która ostatecznie potwierdzi kwoty dofinansowań w ciągu najbliższych tygodni.

mp / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj

Facebook