Telewizja bielsko.tv

  • 18 marca 2023
  • wyświetleń: 1844

Fortuna 1 Liga: remis Podbeskidzia z Puszczą Niepołomice

Podbeskidzie w ramach 24. Kolejki Fortuna 1. Ligi zremisowało z Puszczą 1:1. Górale za wszelką cenę chcieli odgryźć się gospodarzom za ostatnią porażkę w Bielsku-Białej. Po bramce z końcówki meczu Sołowieja podopieczni trenera Tułacza wywieźli z #R21 stadionu komplet punktów.

Fortuna 1 Liga: remis Podbeskidzia z Puszczą Niepołomice - 18.03.2023
Fortuna 1 Liga: remis Podbeskidzia z Puszczą Niepołomice - 18.03.2023 · fot. TS Podbeskidzie


O początku meczu rewanżowego TSP nie mogło wejść na swój optymalny poziom. Gospodarze swoim wysokim pressingiem sprawiali nam problemy w szybkim rozegraniu piłki, czym zmuszali Mikołajewskiego oraz Markova do dalekich piłek na Bilińskiego. Pierwsze ostrzeżenie Górale mieli po upływie 15 minut. Piłkę z linii końcowej zagrywał Siemaszko, a Klisiewicz, który wyprzedził jednego z naszych obrońców skierował piłkę do bramki Igonena. Na nasze szczęście analiza VAR uchroniła nas od tego trafienia - piłka wcześniej całym obwodem opuściła pole gry.

W odpowiedzi do ataku ruszyli nasi zawodnicy. Ładna wymiana podań na lewym skrzydle zakończona strzałem Bilińskiego była naprawdę klarowną okazją do wyjścia na prowadzenie. Podbeskidzie chciało iść za ciosem i chwilę później przeprowadziło kolejny atak lewą stroną gdzie aktywny był Hartherz. Niestety wrzutka na długi słupek nie została zakończona strzałem i od bramki mógł wznowić Komar.

Gdy wydawało się, że do przerwy nie będziemy oglądać bramek Puszcza przeprowadziła bardzo prostą, ale zarazem zabójczą akcję. Piłkę z lini końcowej wycofał Klisiewicz a nabiegający Thiakane skierował futbolówkę obok interweniującego Igonena. Kilkanaście sekund później oba zespoły udały się do szatni.

Choć w drugich 45 minutach Podbeskidzie wyglądało lepiej to nie potrafiliśmy tego udokumentować bramką. Puszcza bardzo szczelnie broniła dostępu do własnej bramki, a jeśli już dochodziliśmy do sytuacji pod bramką Komara to na przeszkodzie stawała poprzeczka - tak właśnie było po strzale Hartherza, który dobrze złożył sie do uderzenia głową.

Wyrównanie nadeszło w 88 minucie, w polu karnym faulowany był Simonsen, po bardzo długiej analizie VAR sędzia w końcu wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Goku, który precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce!

Sędzia doliczył 6 minut, ale w tym czasie o prócz wielu zmian i kartki dla Goku, nie zobaczyliśmy już żadnych bramek.

Puszcza Niepołomice - Podbeskidzie 1:1 (1:0)

  • bramki: 41' Thiakane - 88' Goku
  • żółte kartki: Thiakane, Zapolnik, Mroziński - Neugebauer, Hartherz, Simonsen, Goku.


Puszcza: Komar - Yakuba, Wojcinowicz, Mroziński, Thiakane, Serafin, Klisiewicz, Zapolnik, Sołowiej, Hajda, Siemaszko (67' Tomalski).

TSP: Igonen - Mikołajewski, Wypych, Markov (73' Rodriguez) - Simonsen, Misztal (63' Bonifacio), Neugebauer, Hartherz - Goku, Biliński, Sitek (73' Drzazga).

ar / bielsko.info

źródło: Podbeskidzie Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj

Facebook