Telewizja bielsko.tv

  • 25 lutego 2023
  • 28 lutego 2023
  • wyświetleń: 2960

[WIDEO] Jeździli "Maluchami" w BCK. Jedyna taka okazja

Z okazji 50-lecia rozpoczęcia produkcji Fiata 126p w sobotę, 25 lutego w Bielskim Centrum Kultury odbyło się specjalne wydarzenie. Stanęły tam symulatory wyścigowe "DM Racing Simulators", na których goście mogli spróbować swoich sił w prowadzeniu klasycznego i legendarnego "Malucha" na wybranym torze.Odczucia z jazdy są bardzo zbliżone do realistycznego poruszania się samochodem za sprawą ruchomych siedzeń, przeciążeń kierownicy czy braku wspomagania podczas hamowania (tak jak w oryginalnym modelu).
Ten pojazd jest szczególnie bliski mieszkańcom Bielska-Białej, gdyż właśnie tutaj był on produkowany w latach 1973-2000. Z bielskiej fabryki wyjechało ponad 1,1 mln egzemplarzy Fiata 126p.

Jeździli "Maluchami" w BCK. Jedyna taka okazja
Jeździli "Maluchami" w BCK. Jedyna taka okazja · fot. Fabian Żakowiecki


Podczas imprezy pojawiły się również zabytkowe auta, a Jacek Dobrowloski - były kierowca rajdowy, opowiedział o swojej pasji do tego klasycznego auta. Pojawił się nawet "Maluch" przerobiony na... napęd elektryczny!

Jeździli "Maluchami" w BCK. Jedyna taka okazja
Jeździli "Maluchami" w BCK. Jedyna taka okazja · fot. Fabian Żakowiecki

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook