bielsko.tv - bielska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja bielsko.tv

  • 16 września 2022
  • 17 września 2022
  • wyświetleń: 4921

[WIDEO] Polowanie lisa na terenie planowanej inwestycji

Kilka dni temu informowaliśmy o sprzeciwie mieszkańców i organizacji społecznych domagających się zablokowania budowy kompleksu mieszkalno-hotelowego w sąsiedztwie zespołu przyrodniczo-krajobrazowego "Sarni Stok" w Bielsku-Białej. Postanowiliśmy wybrać się w to miejsce z dronem i już po kilku minutach stwierdziliśmy bytowanie dzikich zwierząt, a konkretnie lisa rudego.Planowana inwestycja obejmuje budowę zespołu zabudowy usługowo-mieszkaniowej, w tym 12 budynków mieszkaniowych o 8 kondygnacjach nadziemnych wraz z garażami podziemnymi oraz 10 budynków hotelowych o 5 kondygnacjach nadziemnych z garażami podziemnymi. Łączna powierzchnia zabudowy planowanego przedsięwzięcia wynosi ok 19 ha.

Organizacje społeczne zarzucają, że w opracowaniu przygotowanym na zlecenie inwestora, w oparciu o które Prezydent Miasta Bielska-Białej stwierdził brak potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko, znajduje się szereg błędów i niedopatrzeń.

W ocenie ekologów w opracowaniu sprzeczny ze stanem faktycznym jest m.in. zapis, który mówi o tym, że na działkach objętych inwestycją nie występują zwarte zadrzewienia, a teren nie reprezentuje wysokich wartości przyrodniczych i nie jest ostoją dla zwierząt.Organizacje społeczne przeprowadziły swoje obserwacje przyrodnicze. Wykazano bytowanie zwierząt - licznych gatunków ptaków, płazów (m.in objęte ochroną kumaki górskie), ssaków i mięczaków.

Przypominamy, że przyrodnicy ze Stowarzyszenia Pracownia na rzecz Wszystkich Istot, przy wsparciu prawnym Fundacji Frank Bold, złożyli pod koniec sierpnia wniosek do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Bielsku-Białej o stwierdzenie nieważności decyzji prezydenta Bielska-Białej o środowiskowych uwarunkowaniach dla zabudowy usługowo-mieszkaniowej na Sarnim Stoku.

ab / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sarni Stok" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Sarni Stok

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sarni Stok" podaj

Facebook