bielsko.tv - bielska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja bielsko.tv

  • 10 września 2022
  • 13 września 2022
  • wyświetleń: 4194

Bielsko-Biała z lotu ptaka: śladem potoku Niwka w Białej

W drugim odcinku cyklu „Bielsko-Biała z lotu ptaka” zabieramy Państwa na podniebną wycieczkę śladem potoku Niwka w Białej Krakowskiej. Niwka dziś jest obecnie zakryta ulicą Stojałowskiego, jednak jeszcze na początku XX wieku potok płynął sobie z wolna. Z czasem potok zakrywano, ostatecznie tworząc na przełomie lat 60-tych i 70-tych miejską arterię - ulicę Stojałowskiego.

Naszą przygodę rozpoczynamy od okazałego budynku przy ulicy Stojałowskiego 61. To dawna rafineria spirytusu i fabryka likierów Grossa. Odwiedzamy także sąsiadującą z fabryką okazałą świątynię Opatrzności Bożej. Podniebna wędrówka śladem potoku Niwka nie mogłaby się obejść bez postoju na placu Ratuszowym. Zapraszamy do oglądania!

Bielsko-Biała z lotu ptaka

Bielsko-Biała z lotu ptaka to cykl materiałów wideo, w którym prezentujemy ciekawe miejsca w stolicy Podbeskidzia, przypominając ich historię.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook