bielsko.tv - bielska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja bielsko.tv

  • 4 lipca 2022
  • 20 lipca 2022
  • wyświetleń: 6800

[WIDEO, FOTO] W Cygańskim Lesie zagrali dla Poli i Franka

W weekend 16 - 17 lipca na Pływalni Start w Cygańskim Lesie odbył się VII Charytatywny Turniej Piłki Ręcznej Plażowej. Celem przedsięwzięcia było zebranie potrzebnej kwoty, by pomóc Poli i Frankowi. Jak poinformowali w mediach społecznościowych organizatorzy wydarzenia, udało się zebrać 91 tysięcy złotych!Każdy z nas nadal może włączyć się w akcję licytując wystawione przedmioty na aukcji na Facebooku. Wesprzeć szczytny cel można było także przychodząc na imprezę i kupując jedzenie bądź zabawki, książki.

Był to dobry pomysł na spędzenie weekendu. W Cygańskim Lesie odbyły się rozgrywki drużyn z różnych zakątków Polski i świata, prowadzone były również pokazy prowadzone przez straż pożarną i policję. Podczas wydarzenia występowały również grupy artystyczne i taneczne.

Ósmy Charytatywny Turniej Piłki Ręcznej Plażowej Gramy dla… Poli i Franka - 16.07.2022 · fot. Marek Ogrodzki / bielsko.info


W niedzielę, czyli drugi dzień turnieju, na miejscu był dostępny Mobilny Punkt Poboru Krwi - życiodajnym płynem podzieliło się 13 osób! Odbył się też Maraton Zumby. Poprowadziła go ekipa licencjonowanych instruktorów z Bielska-Białej: Natalia Cypcer, Basia Kania-Pilch, Paweł Gorzelak, Asia Wiktor, Ola Waliczek, Renia Łuszkiewicz oraz Irena Awieruszko-Ptaszkiewicz.

- Turniej już się zakończył, a my wiemy, że zebraliśmy nie mniej niż 91 tysięcy zł, ale to jeszcze nie koniec. A to wszystko dla Poli i Franka. Pamiętajmy, że licytacje nadal trwają i możecie nam jeszcze w tym pomoc, aby powiększyć powyższą kwotę. Trzymajcie kciuki i działamy dalej - poinformowali we wtorek w mediach społecznościowych organizatorzy wydarzenia.

Zawodnicy zagrali dla Poli Kocurek i Franka NowakaPola Kocurek urodziła się w 34. tygodniu ciąży z hipotrofią. Po porodzie u Poli stwierdzono cechy dysmorfii. Po badaniach genetycznych została stwierdzona u Poli częściowa trisomia chromosomu 10. Dodatkowo Polcia ma zwichnięty staw biodrowy i podejrzenie złożonej kraniosynostozy, dlatego czekają ją dwie poważne operacje - rekonstrukcja neurochirurgiczna czaszki oraz nastawienie biodra. Operacja bioderka jest potrzebna, aby mogła postawić swoje pierwsze samodzielne kroczki. Jednak jej kwota jest ogromna.

Zbiórka na rzecz dziewczynki odbywa się tutaj: https://www.siepomaga.pl/pola-kocurek

Franek Nowak urodził się w 2015 roku w 36. tygodniu ciąży. Jest po dwóch wylewach, porażeniu poporodowym z cechami niedowładu spastycznego. Cierpi również na autyzm wczesnodziecięcy, padaczkę lekooporną, niedowład czterokończynowy, opóźnienie rozwoju psychoruchowego i intelektualnego oraz afazję. Franuś ze względu bardzo dużych obciążeń wymaga intensywnej rehabilitacji ruchowej oraz specjalistycznej terapii.

https://sercadlamaluszka.pl/nasi-podopieczni/franciszek-nowak

Spółka Bielskie Media PSA, wydawca portali bielsko.info, bielsko.tv i Bielskie Drogi, objęła patronat medialny nad VIII Charytatywnym Turniejem Piłki Ręcznej Plażowej "Gramy dla" Poli i Franka.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook